Teetööd hõlmavad tänavu üle 1800 kilomeetri

{{1554182040000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tänavused tee-ehitus- ja remonttööd hõlmavad Eestis enam kui 1800 kilomeetrit, maanteeamet plaanib likvideerida 70 liiklusohtlikku kohta ja remontida 16 silda. Teedevõrgu arendamise investeeringuid on tänavu kokku 179 miljoni euro eest, rääkis maanteeameti teehoiudirektor Raido Randmaa "Terevisioonis."

Maanteeamet annab teisipäeval ülevaate suurematest teederemontidest, mis ees ootavad. Endiselt on suurim tee-ehitusprojekt Kose-Võõbu lõik Tallinna-Tartu maanteel. Eelmisel aastal alanud ehituse raames on seal praeguseks rajatud loomatõkkeid, samuti sildu ja viadukte ning nüüd ehitusperioodi alates lähevad lahti taas suuremad tööd.

"Kuigi maanteeameti põhiline ülesanne on teedevõrku säilitada, siis käesoleval aastal saame sama palju panustada investeerimisse," ütles Randmaa. Lisaks Kose-Võõbu teele jätkub Veskitammi liiklussõlme ehitus Pärnu maanteel Tallinnast väljasõidul. Neljarajalistest teedest rääkides on ehitamisel ka Tallinna-Narva maanteel Rõmeda-Haljala lõik, mis praegu on kummipostidega eraldatud 1+1 teelõik ning kus varem on olnud palju traagilisi liiklusõnnetusi. "Seda me lähme ümber ehitama 2+2 teelõiguks."

Ehitustööd algavad ka Tallinna ringteel Saku-Luige lõigul, kuhu tuleb samuti 2+2 sõidurada. 2+1 sõidurajad tulevad Tallinna-Pärnu maanteel Kernu ümbersõidule ja Tallinna-Tartu maanteel Pikknurme-Puurmanni lõigule.

Paratamatult tuleb teetööde piirkondades bussi ja autoga liiklejatel varuda rohkem aega. Suurem osa teetöödest algab aprilli teisest poolest ja kestavad kogu suve, mõnelpool ka aasta lõpuni.

Praegu koalitsiooniläbirääkimisi pidavad erakonnad on kõik üksmeelselt lubanud, et Eesti põhimaanteed - Tallinnast Tartusse, Pärnusse ja Narva - tuleks ehitada neljarajaliseks. Maanteeameti hinnangul kuluks sellise projeki elluviimiseks vähemalt kümme aastat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas, suurte tee-ehitusplaanide kõrval väheneb teehoiu kava järgi maanteeameti iga-aastane raha aastatel 2021 kuni 2023 märgataval määral. Kui praegu on teehoiu vahendeid ligi 300 miljoni eest, siis paari aasta pärast napilt üle 200 miljoni.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: