Pildid: nime otsiv Viimsi uus huvikool

Uue huvikooli eskiis
Uue huvikooli eskiis Autor/allikas: Viimsi vallavalitsus

Viimsi vallavalitsus otsib konkursiga nime uuele huvikoolile, mis hakkab pakkuma kaasaegset muusika- ja kunstiharidust ning avastusretki teadusmaailma.

Kooli projekti töönimi oli Noorte Talentide Kool. "Hiljutisel rahvusvahelisel arhitektuurikonkursil on tänaseks 24 töö hulgast valitud atraktiivseim ideelahendus ja nimekonkursiga loodame leida sellise märksõna, mis väljendaks loodava asutuse väärtusi, olemust ja traditsioone ning oleks kutsuv ja meeldejääv," sõnas Viimsi vallavanem Laine Randjärv.

Lisaks huviharidusele on kooli eesmärk pakkuda heade akustiliste lahendustega saalides Viimsis kõrgetasemelisi kontserte ning etendusi.

Uue huvikooli eskiis Autor: Viimsi vallavalitsus

Ideid saab esitada kuni 10. aprillini Viimsi valla kodulehel www.viimsi.ee.

Konkursile laekunud nimevariante hindab žürii, kuhu kuuluvad Viimsi noortevolikogu liikmed ja valdkondade esindajad. Esitatud nimede seast läheb kuni viis väljavalitut avalikule hääletusele, mis kestab 15.–30. aprillini. Huvikooli uus nimi kuulutatakse välja Viimsi 100. sünnipäeval 11. mail.

Ehitatav kool kerkib Viimsis Haabneeme keskuses asuvale Allika 1 kinnistule. Hoone idee autor on Kavakava arhitektuuribüroo. Uude hoonesse on planeeritud tipptasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimused muusika-, kunsti- ja teadusvaldkonna erialadele ning ehitus algab hiljemalt 2020. aasta alguses. Plaani järgi algab õppetöö 2021. aasta sügisel.

Uue huvikooli eskiis Autor: Viimsi vallavalitsus

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: