Swedbank ja SEB uuendavad oma pangaautomaatide võrku

Swedbanki uus puutetundlik sularahaautomaat
Swedbanki uus puutetundlik sularahaautomaat Autor/allikas: Swedbank

Aprillis vahetab Swedbank välja 20 sularaha sisse- ja väljamakseautomaati üle Eesti uut tüüpi automaatide vastu. Pangaautomaatide võrgustiku uuendamist on alustanud ka SEB, kelle uutel masinatel on muu hulgas tindikaitse rahaautomaadi rünnaku vastu.

Üle Eesti 393 sularahaautomaati omav Swedbank plaanib suve lõpuks välja vahetada 40 masinat.

Swedbanki klienditeenuste divisjoni juhi Ede Raagmetsa sõnul on uus automaadimudel kasutajasõbralikum ja töökindlam. "Uutel automaatidel on puutetundlik ekraan, mis teeb masina kasutamise kliendi jaoks palju mugavamaks. Samuti on masinatel ka klaviatuuri kohal sisseehitatud vari, mis välistab PIN-koodi nägemise kõrvaliste isikute poolt," selgitas Raagmets.

Valdavalt põhjustavad sularaha sissemakse funktsiooniga automaatide tõrkeid rahatähtede vahele jäetud võõrkehad. Uude automaati tuleb rahatähed sisestada vertikaalselt ning rahasahtli asemel on korv, mis võimaldab rahapakki sattunud võõrkehad kergesti eemaldada.

Praeguseks on paigaldatud kokku kaheksa uut masinat: neli automaati Lasnamäe Centrumis, kolm Rocca al Mare keskuses ja üks Liivalaia esinduse teenindussaalis.

SEB uued automaadid on toodetud Saksamaal ning neil on mitu turvauuendust, millest peamiseks on Eesti esimene nn tindikaitse. Tindikaitse on automaatne kaitsesüsteem, mis aktiveerub pangaautomaadi vastu suunatud rünnaku puhul. Praeguseks on testimise käigus uuendatud 33 masinat. Kokku on 2019. aastal plaanis välja vahetada kuni 100 pangaautomaati, kogu automaatide võrk on plaanis uuendada 2021. aastaks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: