G4S-i käideldud sularaha kogus langes mullu 9,9 miljardile eurole

Turvafirma G4S sularahakeskused töötlesid 2018. aastal 9,9 miljardit eurot, mis on vähem kui 2017. aastal, mil selleks summaks oli 10,1 miljardit eurot.

G4S täidab ja tühjendab kõiki sularahaautomaate üle Eesti. Turvaettevõtte poolt sularahaautomaatides käideldud raha hulk on viimasel kahel aastal jäänud 7,4 miljardi euro juurde, teatas ettevõte.

Languse on aga teinud kaubandus- ja teenindusettevõtetest G4S-i sularahakeskustesse transporditud rahakogused, mis vähenesid 2,3 protsendi võrra. "Siinjuures on oluline märkida, et nende ettevõtete käibed samal ajal kasvasid," ütles G4S Eesti sularahadivisjoni direktor Peeter Torim.

"Ettevõtjad on hakanud otsima rohkem kokkuhoiukohti sularahakäitluses, sest kiire palgakasvuga on tõusnud ka sularahakäitlusega seotud kulud. Meie poole pöördutakse selle murega järjest rohkem," ütles Torim.

Kokkuhoiukohti otsib ka G4S, mis sulges eelmisel aastal Jõhvi sularahakeskuse, kuna rahamahte vaadates ei olnud enam mõistlik seal piirkonnas eraldi sularahatöötlust pidada. Praegu korraldatakse raharinglust üle Eesti Tartu ja Tallinna sularahakeskustest.

"Meie kasutatav kaasaegne käitlustehnoloogia tagab Eestis efektiivse rahatöötluse. Küll aga näeme, et paljudes sularaha kasutavates ettevõtetes saaks tehnoloogia abil vähendada sularaha korduvale ülelugemisele kuluvat aega," märkis Torim. Tema sõnulkulutatakse kaubandus- ja teenindusettevõtetes endiselt märkimisväärselt tööaega sularaha korduvlugemisele ja pakendamisele, mis toob omakorda kaasa turvariske.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: