X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Swedbanki esimese kvartali kasum kasvas 48,7 miljonini

Swedbanki peakontor Liivalaia tänaval.
Swedbanki peakontor Liivalaia tänaval. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Swedbank Eesti selle aasta esimese kvartali kasum ulatus 48,7 miljoni euroni, mis kasvas võrreldes mullu sama perioodiga neli protsenti. Kasv tulenes suurenenud tuludest ja klientide aktiivsusest, teatas ettevõte.

Kogutulu kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga protsenti, puhas intressitulu kasvas 5,5 protsenti. Kasvu taga olid peamiselt suuremad laenumahud, mis kasvasid eelmise aastaga võrreldes seitsme protsendi võrra. Toetatuna tugevast majanduskasvust ja jätkuvast palgatõusust kasvasid nii eraisikutele kui ka ettevõtetele väljastatud laenumahud. Hoiused kasvasid üheksa protsenti.

Puhas teenustasutulu kasvas samuti üheks protsenti. Kaarditehingutest ja maksete töötlemisest saadud tulud kasvasid tänu klientide suuremale aktiivsusele, samas kui varahaldusega seotud tulud vähenesid.

Kogukulud kasvasid 13 protsendi võrra. Tulemust mõjutasid suurenenud personalikulud ja digilahenduste arendamisega seotud investeeringud. Laenukahjumite reserv vähenes 0,2 miljoni euro võrra.

"Hoolimata veebruaris alanud kõrgest meediatähelepanust seoses minevikus aset leidnud klientide maksetega, mille osas on tekkinud rahapesukahtlus, on jätkunud meie tavapärane töö – anname oma panuse Eesti majanduse arengusse finantseerides ettevõtteid, väljastame laene ja liisinguid, pakume oma klientidele igapäevaseid pangateenuseid. See kajastub ka meie heades tulemustes. Oleme ka kliente juurde saanud, esimeses kvartalis avati ligi 7000 uut kontot eraisikutele ja ettevõtetele," ütles Swedbank Eesti juht Robert Kitt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: