Päästjad on pidanud kustutama juba kümneid kulupõlenguid ja lõkkeid

Päästjatel on kätte jõudnud kulupõlengute kustutamise hooaeg ning ainuüksi teisipäeval oli kogu Eestis taolisi väljakutseid üle 15. Kui kuivad ilmad jätkuvad, plaanib päästamet kehtestada tuleohtliku aja, mis tähendab, et õues tohib tuld teha ainult selleks ette nähtud kohtades.

Kui kuiva rohu sisse visata põlev sigarett, siis praeguste kuivade ilmadega võtab tuli võimust üsna ruttu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Üldjuhul ei teata, kuidas kulutuli levib, kuidas kustutada. Näide oli, kuidas kustutada saapaga, aga tihtipeale, kui on tugevam tuul, siis ei piisa sellest ja seetõttu on väga vajalik, et oleks esmakustutusvahendid olemas, näiteks ämber veega," selgitas Nõmme päästekomando meeskonnavanem Ott Kalaus.

Kuigi lumi sulas ära alles äsja, on päästjate abi ülekäte läinud kulupõlengu või niisama tehtud lõkke kustutamiseks vaja läinud juba 70 korral.

Tihti kujutavad maastikupõlengud suurt ohtu majadele ja metsale ning nende kustutamine võib kujuneda väga kalliks. Näiteks mullusuvine viimase kümnendi suurim metsatulekahju Vikipalus neelas päästeameti rahakotist 260 000 eurot.

Selle kõige valguses koputab päästeamet inimeste südametunnistusele, et kevadine grillipidu või tule tegemine looduses hästi läbi mõeldaks.

"Esmalt tuleks valida õige grillimiskoht, et oleks ohutus kauguses hoonetest. Metsas tuleks valida, isegi kui on ilus ilm, selline päev, kus on vähem tuult. Ja loomulikult, lõkkekoht peaks olema puhas. Ja ohutuse kohapealt lihtsalt kaasa võtta näiteks viieliitrine veepudel," kirjeldas Kalaus.

Tõenäoliselt kuulutab päästeamet tuleohtliku aja välja kas selle nädala lõpus või järgmise alguses.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: