Päästeameti kõrge ametnik: hea, et alanud nädal toob koleda ilma

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Autor/allikas: PPA

Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi nentis, et sel nädalal alanud halb ilm tähendab päästjatele seda, et nädalavahetus kujuneb kulupõlengutega seoses rahulikumaks. Samas oleks tema arvates siiski meeldivam, kui kulupõlenguid ei vähendaks mitte halb ilm, vaid inimeste hoolivam ja mõistlikum käitumine.

"Laupäeval hukkus Võrumaal kulupõlengu tõttu liikumispuudega vanemaealine naine. Minu siiras kaastunne tema lähedastele. Nädalavahetuse jooksul hävis kulupõlengust või hooletult tehtud lõkkest süttinud tulekahjus nii mõnigi elumaja. Ainuüksi Harjumaal käisid päästjad laupäeval üle 30 korra metsa- ja maastikupõlenguid kustutamas, üle Eesti oli nädalavahetusel ligi 150 põlengut. Enamiku neist tulekahjudest oleks saanud ära hoida ja seeläbi päästa ühe elu, neli eluhoonet, teist samapalju kõrvalhooneid ning hektarite viisi maastikku," märkis Suurkivi avalikkusele saadetud pöördumises.

Päästeametnik lisas, et oma aastakümnete pikkuse kogemuse pealt on ta sunnitud kahjuks nentima, et igal aastal hukkub kulu põletamise või hooletu lõkke tõttu vähemalt üks inimene ja hävib mitmeid kodusid.

"Seda sõltumata sellest, kui palju me aastast aastasse selgitame elementaarseid tuleohutusnõudeid lõkke tegemisel ja tuletame meelde kulupõletamise aastaringset keeldu, rääkimata tuleohtliku aja kehtestamisest, nagu tegime laupäeval," rõhutas ta.

"Mul on hea meel, et alanud nädal toob koleda ilma, vihmasabina ja sekka lörtsigi. Olen kindel, et järgmine nädalavahetus tuleb päästjatele oluliselt rahulikum. Mulle meeldiks siiski, et selle rahu tooks inimeste enda läbimõeldud ja ettevaatlik käitumine, mitte kole ilm, mis värskesse õhku tegutsema ei meelita. Palun hoolime iseendast ja meie kaunist loodusest rohkem," sõnas Suurkivi lõpetuseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: