Pärnu- ja Viljandimaal tuli päästjatel võidelda metsapõlengutega

Kulupõleng.
Kulupõleng. Autor/allikas: PPA

Pühapäeval olid suuremad maastikupõlengud Pärnumaal Saarde vallas, kus põles 30 hektarit metsaalust, ning Viljandimaal Mulgi vallas Mõõnaste külas, kus põles metsa- ja kõrgepingeliinialune umbes hektari suurune ala.

Pühapäeval kell 12.55 teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Pärnumaal Saarde vallas Oissaare külas, teatas Lääne päästekeskus.

Kõrgepingeliini alt alguse saanud tulekahju arenes tuule tõttu väga kiiresti ning levis kolmekümnele hektarile metsaalusele pinnasele. Kohapealt tõsteti päästesündmus astmele neli.

Tulekahjule reageerisid nii Viljandi- kui Pärnumaa päästjad. Kohal olid Abja, Häädemeeste, Kilingi-Nõmme, Nuia, Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Suure-Jaani, Rapla, Tali, Tõrva ja Viljandi kutselised päästjad ning Tali, Mõisaküla ja Kõpu vabatahtlikud päästjad. Lisaks ühinesid kustutustöödega kohalikud inimesed ja RMK töötajad.

Tule levikualas ühtegi eluhoonet ei asunud ning inimestele ja nende varale ohtu ei olnud. Tulekahjule suudeti piir panna kell 17.24. Hetkel käivad kustutustööd veel umbes viiel hektaril ning päästjad tegelevad järelkustutuse ning tulepesade otsimisega.

Viljandimaal tekitas ohtu pingestatud kõrgepingeliin

Samal päeval kell 17.42 teavitas häirekeskus Lõuna päästekeskust metsapõlengust Viljandi maakonnas Mulgi vallas Kääriku Mõõnaste külas alajaama juures, teatas Lõuna päästekeskus.

Esimesena kell 17.58 kohale jõudnud päästetööde juht kinnitas kõrgepingeliini koridori ning selle kahelt poolt metsa ümbritseva põlengut. Neljal postivahel olid liinid maas.

Päästjatel olid raskused põlengule ligipääsuga ja ohtu tekitas ka pingestatud kõrgepingeliin. Kell 18.30 alustati kustutustöödega ja tulekahju saadi kontrolli alla kell 18.41. Kustutustööd jätkuvad, otsitakse üksikuid koldeid.

Hetkel valitseb Eesti metsades ja maastikul äärmiselt suur tuleoht, mida selgitab täpsemalt ilmateenistuse tuleohukaart.

Pärnumaa tulekahju kiirel levikul oli näiteks oma roll ka tugeval tuulel.

Päästeamet tuletas meelde, et looduses tuleb olla igal inimesel äärmiselt ettevaatlik. Soe ilm ja kuivus võivad tõsta tuleohtu metsades ning maastikul veelgi, seetõttu palub päästeamet olla looduses lahtise tulega väga ettevaatlik, sest ka väiksest sädemest võib saada alguse hävitavate tagajärgedega põleng.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: