Koduliisingust saab Holm Bank ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1554276840000 | amCalendar}}
Foto: Juhan Hepner/ERR

Finantsinspektsioon andis kolmapäeval Eesti tuntuima järelmaksubrändi Liisi omanikule AS-ile Koduliising üle Euroopa Keskpanga väljastatud krediidiasutuse tegevusloa otsuse. Äriühingu uueks nimeks saab Holm Bank AS.

Holm Bank ASi juhatuse esimees on Indrek Julge ning juhatuse liikmed Arne Veske ja Kerstin Loss. Nõukogu esimees on Kaido Veske ja nõukogu liikmed Kelly Veske, Reimo Hammerberg, Ruslan Mahhov, Pärt Kivaste.

Holm Bank ASis omavad olulist osalust Liisi Valdus OÜ ja Arne Veske.

"Pank jätkab kõigi Liisi kaubamärgi all populaarseks saanud toodete pakkumist. Need on eeskätt järelmaks, väikelaen ja krediitkaart. Uute toodetena toome turule hoiused ja lisaks veel mitmeid lahendusi väikeettevõtetele," ütles pangajuht Indrek Julge. Tema kinnitusel hakkab pank pakkuma tähtajalisi hoiuseid eraklientidele.

Sarnaselt teistele väikepankadele lubab Holm pakkuda hoiustajatele kõrgemat intressi kui seda teevad suuremad pangad.

Julge kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et tulevikus võib Holm Bank hakata konkureerima ka kodulaenude turul ning pakkuda klientidele arvelduskonto avamise võimalust.

Kontorivõrgu rajamist ja sularaha pakkumist Holm Bankil plaanis ei ole. "Esimeses järjekorras mitte. Pikemas perspektiivis, miks mitte laiendada oma tegevust ka teistesse traditsioonilise panganduse valdkondadesse," ütles Julge.

Kuigi uus pank keskendub tarbimislaenude pakkumisele Eestis, ei ole välistatud, et tulevikus laienetakse ka välisturgudele.

Julge loodab, et uue panga tulek mõjutab tarbijakrediidi hindu positiivses suunas.

"Eks iga uue tulijaga turule konkurents suureneb. See kindlasti avaldab mõju nende tarbijakrediidi intressile. Üks põhjus meie pangaks saamise taga on, et saada allapoole meie kaasatava raha hinda. Ja ma loodan küll, et see avaldab pikemas perspektiivis mõju ka tarbijakrediidi hindadele positiivses suunas."

Pensionifondide turule ei ole Holmil plaanis minna.

Krediidiasutuse tegevusluba annab õiguse avalikkuselt kaasata hoiuseid ja muid tagasimaksmisele kuuluvaid rahalisi vahendeid. Klientide hoiustele rakendub Eesti hoiuste tagamise skeem, teatas finantsinspektsioon. Ühtlasi tunnistas inspektsioon kehtetuks AS-ile Koduliising 2017. aasta märtsis väljastatud krediidiandja tegevusloa.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Oliver Kahu, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: