Arne Veske: pank tundus midagi tohutult suurt ja kättesaamatut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Holm Bank AS-i omanik Arne Veske
Holm Bank AS-i omanik Arne Veske Autor/allikas: Holm Bank

Eesti uusima panga Holm Banki omanik Arne Veske asutas Koduliising AS-i 23 aastat tagasi ning ei mõelnud pikka aega Liisi järelmaksu pakkunud ettevõtte pangaks muutmisele.

"23 aastat tagasi sellist mõtet ei olnud. Mõte tekkis umbes kolm aastat tagasi. Sinnamaale tundus pank minu jaoks midagi tohutu suurt ja kättesaamatut. Siis äkki selgus, et tegelikult on kõik võimalused olemas," ütles ta ERR-ile.

Holm Bank AS on pereettevõtte, mida juhtis pikka aega Arne Veske ise. Alates 2012. aastast vastutas ettevõtte arengu eest Kelly Veske ning praegune panga nõukogu esimees on Kaido Veske. "Holm Bank on perefirma. On plaan, et nii see jääbki," kinnitas Arne Veske.

Holm Bank teatas hommikuses avalduses, et Eesti panganduse kõrge tehnoloogiline tase annab uuele pangale head eeldused laienemiseks teistesse Euroopa riikidesse. Arne Veske laienemist ei kinnita ega lükka ümber.

"Kindlasti (on plaan laieneda), aga täna ei ole me valmis sellest rääkima," ütles ta.

Lääne Elule ütles Veske, et praegu on kogu ettevõtte aur läinud sajaprotsendiliselt Eesti kapitalil panga tegemiseks, aga meeskond on võimekas ja kindlasti suudetakse jõuda kaugemale. Samas kinnitas Veske, et börsile minemise plaani ei ole.

Arne Veskele kuuluvad veel ajaleht Lääne Elu, Arvutitark, Omaraha ja Lätis Bestlizings. "Oli plaan Liisiga Soome minna, isegi finantsinspektsiooni luba oli olemas, aga kui pangaplaan liikuma hakkas, võtsime Soome laualt maha. Võib-olla läheme Soome kunagi pangana, mine tea," ütles ta Lääne Elule.

Veske kavatseb jääda ettevõtte ainuomanikuks. "Praegu pole vaja laiendamiseks omanike ringi. Omakapitali on laienemiseks piisavalt. Kasutame praegused võimalused ära, eks siis mõtleme edasi," vastas ta Lääne Elu küsimusele.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: