Eggo mune tootvast farmist avastati salmonellabakter

Eggo mune tootev Dava Foods Estonia AS avastas märtsis enesekontrolli käigus võetud proovist salmonellabakteri, tarbijateni nakatunud tooted ei jõudnud.

Veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda ütles ERR-ile, et Dava Foods Estonia avastas salmonellabakteri 19. märtsil ning amet kehtestas nakatunud lindlale kohe mitmed piirangud. Muu hulgas keelati lindlasse juurde tuua ja välja viia uusi linde ning mune.

Kalda sõnul teadis ettevõte, kuidas sellistes olukordades käituda ja tegi ametiga igakülgset koostööd, võttes kasutusele kõik vajalikud meetmed, et olukorda lahendada.

"Bakteri tüvi saadeti serotüpiseerimiseks Tartu veterinaar- ja toidulaboratooriumisse. Sealt eelmisel nädalal saadud vastus näitas, et tegemist on Salmonella Infantisega, mis võib põhjustada bakteriaalset toidumürgitust. Tänu ettevõtte poolt kasutusele võetud rangetele kontrollimeetmetele nakatunud tooted tarbijateni ei jõudnud," kinnitas Kalda. 

Nakatunud lindla munakanad reeglina tapetakse ja lindudelt pärinev liha kuumtöödeldakse viisil, mis tagab salmonella hävimise.

Pärast nakatunud lindude tapmisele saatmist eemaldatakse lindlast sõnnik, lindla puhastatakse, pestakse ja desinfitseeritakse. Lindla inventar, abiruumid ja veovahendid pestakse ja desinfitseeritakse.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: