Head tuuleolud kasvatasid Enefit Greeni tuuleparkide elektritoodangut

Paldiski tuulepark. Foto on illustratiivne.
Paldiski tuulepark. Foto on illustratiivne. Autor/allikas: Eesti Energia

Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte Enefit Greeni tuulepargid tootsid märtsis kokku 122 gigavatt-tundi elektrit, mis on pea sama palju kui veebruaris, mil ettevõtte tuuletoodang oli rekordiline 124 gigavatt-tundi.

122 gigavatt-tunnist elektrist jagub aastaks ajaks ligi 40 000 keskmise tarbimisega majapidamisele, teatas Eesti Energia.

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ütles, et tuuleenergias mõjutavad elektritoodangut kaks muutujat - tuule kiirus ja tuulikute tehniline töökindlus. Tema sõnul on aasta esimesed kuud toonud Enefit Greenile kõrge tuuleenergia elektritoodangu tänu väga headele ja stabiilsetele tuuleoludele ning tuuleparkide töökindlusele.

"Head toodangunumbrid aitavad meid lähemale meie omaniku, Eesti Energia eesmärgile toota aastal 2022 juba 40 protsenti elektrist taastuvatest ja alternatiivsetest allikatest," sõnas Kärmas. 

Enefit Greenil on Eestis ja Leedus kokku 20 tuuleparki 165 tuulikuga, mille koguvõimsuseks on 398 megavatti.

Kokku kujunes Enefit Greeni märtsikuu elektri kogutoodanguks 138 gigavatt-tundi, mis jäi veebruarikuu tasemele. Selles sisaldub lisaks tuuleparkide toodangunumbrile ka Iru, Paide, Valka ja Broceni elektrijaamade, Keila-Joa hüdroelektrijaama, Ruhnu taastuvenergialahenduse ning päikeseelektrijaamade toodangumaht.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: