Päästeamet kehtestas Eestis tuleohtliku aja

Metsatulekahju.
Metsatulekahju. Autor/allikas: Päästeamet

Kuna maastikupõlegute arv on viimastel päevadel hüppeliseks kasvanud, kehtestas päästeamet laupäevast kogu Eesti territooriumil tuleohtliku aja.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe ütles, et looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, sest ka väike eksimus lahtise tule kasutamisel võib kaasa tuua rängad tagajärjed.

"Unarusse jäetud lõkkest võib väga lihtsasti alguse saada tulekahju, mis on ohuks nii loodusele kui ka inimestele ja nende kodudele. Samuti seavad maastikupõlengud ohtu madalas heinas elutsevad loomad, näiteks siilid ja pesitsemist alustanud linnud, kes tulekahjus hukka saada võivad," sõnas Tähe.

Alates märtsi algusest on puhkenud üle 130 metsa- ja maastikutulekahju ning tulekahjude arv maastikul on kiirelt kasvamas. Kui märtsis oli metsas ja maastikul kokku 60 tulekahju, siis aprillis on ainuüksi mõne päevaga olnud juba üle 55 tulekahju.

Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohas. Lõkke tegemisel nii metsas ja maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid.

Tuld võib teha vaid vaikse tuulega ja tähelepanelikult jälgida, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele. Lõkkekoht tuleb valida hoonetest ja metsast piisavalt kaugele. Lahtist tuld ei tohi kunagi järelevalveta jätta ja sel tuleb lasta lõpuni põleda, kustutada see veega või summutada näiteks liivaga. Jälgima peab, et lõkkest ei saaks alguse kulupõleng.

Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, mille leiab internetilehelt www.rmk.ee.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: