Kruiisihooajal saabub Tallinnasse umbes 600 000 turisti

Ristluslaev Regal Princess Tallinnas.
Ristluslaev Regal Princess Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Aprilli lõpus algaval tänavusel ristluslaevade hooajal külastavad laevad Tallinna 339 korral ja toovad siia umbes 600 000 turisti 160 riigist.

Sel aastal on suurim saabuvatest ristluslaevadest kogumahutavuse järgi Norwegian Getaway, mis tuleb siia 14 korral. Pikkuse poolest on suurim kruiisilaev hooajal 13 korda Tallinna külastav 330-meetrine Regal Princess. Reisijate mahutavuse järgi on suurim laev aga MSC Meraviglia, mis mahutab üle 5000 reisija ja käib suve jooksul Tallinnas 11 korda.

Väikseim tänavu saabuv kruiisilaev on 66 meetri pikkune Variety Voyager, mis võtab pardale kuni 70 reisijat.

Ristluslaevade hooaeg algab 27. aprillil ja viimane kruiisilaev saabub 19. oktoobril. Kokku peaks Tallinnaga tutvuma tulema üle 600 000 kruiisituristi.

"Selle aasta kruiisihooaeg tundub tulevat üsna sarnane eelmise aasta kruiisihooajaga," ütles Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro ERR-ile.

Nimelt käis eelmisel hooajal Tallinnas 341 ristluslaeva, tänavu ootab sadam ligi kuuekuulise hooaja jooksul siia aga 339 laeva.

17 laeva külastavad Tallinna esimest korda. Arro märkis, et osa neist on omanikke ja nimesid vahetanud laevad, osa aga siinses piirkonnas täiesti uued. Sel hooajal on üksikuid külastusi, mil laev jääb Tallinnasse ka ööseks.

"Kõige laevaderohkem päev saab olema 11. juuli, mil Tallinnas on korraga kuus kruiisilaeva ning nende pardal saabub kokku 8000 kruiisituristi. Päevi, mil Tallinnas on viis kruiisilaeva, on juba tunduvalt rohkem ja üksikutel päevadel võib pealinnas viibivate kruiisireisijate arv ulatuda peaaegu 10 000-ni," rääkis Arro.

Saaremaale on sel aastal oodata seitset kruiisilaevakülastust, mis toovad sinna kokku 4700 reisijat. Suurim laev on Vasco da Gama, mis on 219 meetrit pikk. Saaremaa kruiisihooaeg saab alguse 28. juunil ning viimane laev külastab Eesti suurimat saart 12. septembril.

Kruiisireisijaid tuleb Tallinnasse umbes 160 riigist ja neist üle poole on Euroopa riikide kodakondsed.

Eelmisel aastal Tallinna linna tellimusel Kantar Emoris valminud Tallinna väliskülastajate uuringu uuringu kohaselt külastab 90 protsenti ristlusreisijatest Eesti pealinna esimest korda ja 55 protsenti ei teadnud enne kruiisi Tallinnast peaaegu või üldse mitte midagi.

Mullu käis Eestis umbes 637 000 kruiisireisijat. Enim saabus neid Saksamaalt ja USA-st. Keskmiselt veetsid nad Tallinnas 4,6 tundi, mille jooksul jõudsid üldjuhul külastada vanalinna ja kesklinna.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: