Veskitamme liiklussõlmes algasid taas ehitustööd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Veskitammi liiklussõlme ehitus mullu suvel.
Veskitammi liiklussõlme ehitus mullu suvel. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Pärnu maanteel Tallinna piiril Veskitammi liiklussõlmes jätkusid esmaspäeval talveperioodiks peatatud ehitustööd.

Mullu tehti Veskitammi liiklussõlme ehitusobjektil põhimahus kaeve- ja täitetööd, rajati kommunikatsioonid ning ehitati tunnelid.

"Kommunikatsioonid vajavad rajamist ja kaevetööd tegemist veel maanteest vasakule jäävatel tänavatel ja Jälgimäe–Topi kogujatee mahasõidul. Suuremahulisema tööna on tegevusplaanis ka kogu objektile kahe viimase kattekihi paigaldamine," rääkis ehitaja Nordeconi teedeehituse direktor Ain Pähkel

Tööde ajal kasutatakse põhimaanteel peamiselt 2+1 sõiduradadega liikluskorraldust, seda eriti põhitee viimaste asfaldikihtide paigaldamise ajal.

Veskitammi liiklussõlme ehitusega koos rekonstrueeritakse osaliselt ka Laagri aleviku tänavad: Nõlvaku, Vanasilla, Seljaku. Ehitustööde käigus kaevatakse üles vana tee ning rajatakse uued konstruktsioonikihid, samuti uuendatakse kommunikatsioone. Kuivõrd rekonstrueeritavad tänavad on kitsad, siis ei ole võimalik kasutada ehitustöödel osalist tänava sulgemist ja eelmainitud tänavad suletakse ning avatakse järk-järgult tagamaks kohaliku liikluse toimimine, teatas Nordecon

Kuigi Laagri alevikku rajatud kolme jalakäijatele mõeldud tunneli betoonitööd valmisid möödunud aastal ja talviseks perioodiks avati need juba liiklejatele, suletakse need teisipäevast liiklejatele uuesti. Jalakäijad suunatakse ajutiselt üle raudtee ja Laagri Selveri juurde rajatud ajutise foorreguleeritud ülekäigu kaudu.

Tunnelite sulgemine on vajalik, et paigaldada tunnelites asfaltkate ja püsivalgustid ning eemaldada grafitid, selgitas Nordecon pressiteates.

Veskitammi raudteeülesõidu taasavamine liiklusele on planeeritud maikuusse.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: