Amet põhjendab Veskitammi liiklussõlme pikaldast valmimist talvise pausiga

Veskitammi liiklussõlme ehitus mullu suvel.
Veskitammi liiklussõlme ehitus mullu suvel. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Maanteeamet alustas mullu kevadel Tallinna külje alla Laagri juurde Veskitammi liiklussõlme rajamist, kuid ehitus on seal juba kuid seisnud. Amet põhjendab seda talviste muutlike ilmadega, mil ei saa kvaliteetselt asfalteerida, kuid aprillis lähevad ehitustööd taas käima.

Maanteeameti põhja regiooni ehitusosakonna projektijuht Ksenia Haavistu ütles ERR-ile, et Veskitammi liiklussõlme hakati ehitama eelmise aasta kevadel ja see saab valmis tänavu sügisel.

"2018. aasta sügisel mindi üle talvisele liikluskorraldusele. Selle käigus taastati mõlema sõiduraja ulatuses 2+2 lahendus ning taasavati Jälgimäe ristmik. Talvised ilmad ei võimalda enamikku töid teostada. Talvel on päevad lühikesed, temperatuurid madalad ja ilmaolud pidevas muutumises. See takistab näiteks kvaliteetset asfalteerimist," selgitas ta.

Haavistu sõnul sõltub see, millal ehitustöödega jätkatakse, suuresti ilmaoludest ja tööde tarbeks vajalike kooskõlastuste kogusest. Ta märkis, et Veskitammi objekt ei ole tavapärane maanteelõik, sest seal on erakordselt palju eri tehnovõrkude valdajaid, kellega tuleb tööde tehnoloogia ja ajagraafikud kokku leppida.

Lisaks peab arvestama, et töid tehakse lisaks maanteeameti maadele veel kolme omavalitsuse maadel.

"Ilmastikuolud, töötehnoloogia valik ning tööde teostamise nõuded määravad konkreetse objekti tööprogrammi," tõdes Haavistu. "Hetkel täpsustab töövõtja selle aasta tööde graafikut ja ajutise liikluskorralduse projekti. Ehitustegevusega on planeeritud alustada aprillis. Esialgu liikluskorralduses muudatusi ei tule."

Ehitustööde raames rekonstrueeritakse Pärnu maantee teelõik Tallinna linna piirist kuni Jälgimäe vasakpöördeni. Ehitatakse kogujatee kuni Topi liiklussõlmeni, tehakse ümber Veskitammi, Nõlvaku, Vanasilla ja Seljaku tänava ristumised põhimaanteega. Lisaks rajatakse kolm tunnelit jalakäijatele Veskitammi tänava piirkonda, millest kaks on planeeritud maantee ja üks raudtee alla.

Veskitammi tänava liiklussõlme jalgratta- ja jalgtee koos raudteealuse tunneliga ehitab Saue vald koostöös Nordecon AS-iga. Praeguseks on Haavistu sõnul tehtud 55 protsenti töödest.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: