Tori vallas süttis kulupõlengust 17 hektarit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tulekahju Tori vallas Nurme külas.
Tulekahju Tori vallas Nurme külas. Autor/allikas: Lääne päästekeskus.

Teisipäeva pärastlõunal teatati häirekeskusele kulupõlengust Pärnumaal Tori vallas Nurme külas. Kuivõrd heinamaad on praegu väga kuivad, levis tuli kiiresti 17 hektarile, enne kui päästjad suutsid tule levikule piiri panna.

Esialgsetel andmetel sai kulupõleng heinamaal alguse autoga heinamaale sõitmisest, teatas Lääne päästekeskus.

Ilmselt auto summutist lennanud sädeme tõttu süttis kulu ning kuna heinamaad on hetkel väga kuivad, levis tuli kiiresti 17 hektarile. Ohtu sattusid kolm ümbritsevat majapidamist, mida päästjad esmajoones kaitsma asusid. Tuli liikus ühe maja taga asuva hekini ning süütas kõrge kuuseheki põlema.

Tulekahju olid kustutamas Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Tõstamaa ning Vändra kutselised komandod ning Are ja Sindi vabatahtlikud päästjad. Tulekahju lokaliseeriti kell 16.49. Hiljem toimus järelkustutus ja tulepesade otsimine.

Tulekahju Tori vallas Nurme külas. Autor: Lääne päästekeskus

Lääne päästekeskuse teatel valitseb kogu Lääne regioonis äärmiselt suur tuleoht. "Kogu loodus on hetkel väga kuiv ning tuleohtlik. Inimeste jaoks tähendab see suuremat tähelepanelikkust igasuguse tule tegemisel. Samuti tähendab see mõtlemist, missugust kahju võib teha suitsukoni autoaknast välja viskamine või grilliseadme kasutamine. Kuid lisaks sellele on mõistlik vältida ka mootorsõidukiga looduses sõitmist, auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal või heinamaal," ütles päästekeskuse kommunikatsioonijuht Maris Moorits.

Ilmateenistuse tuleohu kaarti saab vaadata SIIT.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: