Riigikogu nimetas Kaupo Paali riigikohtunikuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaupo Paal.
Kaupo Paal. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu nimetas riigikohtu esimehe Villu Kõve ettepanekul Kaupo Paali riigikohtu liikmeks.

Riigikogus andis Kõve ettepanekule poolthääle 76 saadikut, vastu ja erapooletuid ei olnud. Kaupo Paal asub riigikohtu liikmeks alates 1. septembrist.

Riigikohtu esimees Villu Kõve märkis, et Paal on kogenud ja tunnustatud jurist, kelle senine elu- ja töökogemus võimaldab tal oluliselt panustada riigikohtu tsiviilkolleegiumi töösse ja Eesti tsiviilõiguse edasiarendamisse.

Paal on olnud Tartu ülikooli õigusteaduskonna õppejõud, vastutades põhiõppes kohustusliku "Asjaõiguse" õppeaine läbiviimise eest.

Koolitajana on Paal läbi viinud mitmeid Eesti õiguskeskuse ja riigikohtu õigusteabe- ja koolitusosakonna korraldatud kohtunike ja kohtuteenistujate, advokaatide ning prokuröride koolitusi.

Paal on avaldanud mitmeid teadusartikleid tsiviilõiguse valdkonnas. Samuti on ta autorina panustanud tsiviilkohtumenetluse seadustiku, asjaõigusseaduse, tsiviilseadustiku üldosa seaduse ja võlaõigusseaduse kommenteeritud väljaannete koostamisse.

2007.aastal nimetas president Kaupo Paali esimese astme kohtunikuks ning ta alustas tööd Harju maakohtus. 2009. aastal asus Paal tööle Tallinna ringkonnakohtu tsiviilkolleegiumisse.

Riigikohtu esimees kuulas Paali kandidatuuri esitamisel ära kohtute haldamise nõukoja arvamuse ja riigikohtu üldkogu seisukoha.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: