Prokuratuur saatis Kuressaares kaht inimest pussitanud mehe kohtu alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sündmuskoht Kuressaares
Sündmuskoht Kuressaares Autor/allikas: Margus Muld

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis reedel kohtu alla 33-aastase Jaani, keda süüdistatakse möödunud aasta detsembris Kuressaares ühe inimese tapmises ja teisele raskete kehavigastuste tekitamises.

Lisaks süüdistab prokuratuur sama meest narkootiliste ainete ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises, teatas prokuratuur.

"8. detsembri sündmused raputasid turvalise Saaremaa elanikke. Nii politsei kui prokuratuur seadsid eesmärgiks selgitada sündmuse asjaolud välja võimalikult kiiresti, tegemata kompromisse kogutud tõendite kvaliteedis," ütles prokurör Rainer Amur.

"Kogutud tõendid näitavad, et kella kahe paiku öösel ründas Jaan narkootikumide ja alkoholi mõju all esmalt pudeliga, seejärel käte ja jalgadega ning lõpuks noaga meest, kes seisis tänaval Kodulinna Lokaali ees, põhjustades kannatanule eluohtlikke vigastusi. Umbes 20 minutit hiljem tekkis samal mehel Royal Gentelmen's Club'i akna lõhkumise pärast sõnelus klubi omanikuga. Kui omaniku abikaasa püüdis konflikti lahendada, ründas süüdistatav teda esmalt rusika ning seejärel noaga. Kannatanu suri saadud vigastustesse sealsamas," rääkis prokurör süüdistust kokku võttes.

33-aastane Jaan peeti kinni kuritll päeva varahommikul. Esialgu peeti kinni ja võeti vahi alla ka süüdistatavaga kaasas olnud 31-aastane mees, kuid uurimise käigus sai selgeks, et tema rünnakutes ei osalenud ning ta vabastati.

Prokuratuur heidab süüdistatavale ette ka suures koguses narkootikumide ja laskemoona ebaseaduslikku käitlemist.

"Möödunud aasta 23. septembril kontrollis politseipatrull Tallinnas pargitud sõidukit, mille juhikohal istus narkojoobe tunnustega mees. See mees oli süüdistatav ning tema autost leiti GHB-d ja metamfetamiini niisuguses koguses, millest piisanuks narkojoobe tekitamiseks ligi 40 inimesele. Peale selle leiti autost üle 200 tulirelva padruni," rääkis prokurör Amur.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: