Kaks pussitamist Kuressaares: üks mees hukkus, teine sai viga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1544266860000 | amCalendar}}

Politsei pidas laupäeva varahommikul Kuressaares kinni kaks kohalikku meest, keda on alust kahtlustada 52-aastase mehe tapmises ja 39-aastase mehe vigastamises.

Sündmused said alguse öösel kella kahe paiku, kui kaks joobes meest ründasid Kuresaare kesklinnas puhkenud konfliktide käigus kahte meest.

Esialgsetel andmetel liikusid joobes mehed ringi kesklinnas, kui ühe baari ees puhkenud sõnavahetuse käigus ründas 33-aastane mees terava esemega meelelahutusasutuse juures viibinud 39-aastast meest, kes sai viga.

Edasist sündmuste arvatavat käiku kirjeldas Saaremaa politseijaoskonna juht Rainer Antsaar nii, et joobes mehed lahkusid sündmuskohalt ning lõhkusid möödaminnes ühe kõrvaltänava baari akna.

Majast lärmi peale väljunud mehe ja joobnud meeste vahel puhkes sõnavahetus ning konflikti käigus lõi 31-aastane mees noaga teda korrale kutsunud 52-aastast meest, kes sai aga sedavõrd raskelt viga, et suri saadud vigastustesse sündmuskohal.

Rainer Antsaar lisas, et politsei kaasas kurjategijate tabamiseks abijõudu ka naabermaakonnast ning alustas koheselt suurendatud jõududega kurjategijate otsimist piirkonnast.

"Meil õnnestus koguda kiirelt infot, kuhu kuriteos kahtlustatavad peale ründeid põgeneda võisid. Ühtlasi olid politseinikele info kogumisel abiks ka kohalikud inimesed, kellelt saadi vahetult sündmuskohtadelt olulist infot meeste ja nende liikumissuundade kohta. Kuriteos kahtlustatava 33-aastase mehe pidasime kinni Tallinna tänaval asuvas tanklas ning 31-aastase mehe tabasime Karl Ojasoo tänaval asuvast korterist," kirjeldas jaoskonnajuht ning lisas, et mõlemad mehed on erinevate isikuvastaste süütegude tõttu politseile juba varasemast tuttavad.

Jaoskonna juhi Rainer Antsaare sõnul on tänaöised rasked kuriteod üldiselt rahulikus Kuressaare erandlikud ja mõjutavad mõistetavalt olulisel määral kohalike turvatunnet.

"Andsime politseinikena endast parima, et võimalikud kahtlusalused kiirelt välja selgitada ja kinni pidada. Kuigi pereisa elu see tagasi ei too, saame kinnitada, et kahtlustatavad on kinni peetud ja uurimise all," ütles Antsaar.

Hukkus päästeametnik

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu kinnitas, et pussitamise tagajärjel suri päästeametnik Sulev Kallavus. Kallavus oli Lääne päästekeskuse ohutusjärelvalve büroo juhtivinspektor. 

"Täna öösel tabas meid äärmiselt valus ja ebaõiglane kaotus, kui Kuressaares mõrvati Sulev Kallavus. Pereisa, päästeametnik, sõber, hea inimene. Mees, kes suure osa oma elust pühendas ohutusele ja turvalisusele, langes julma vägivallateo ohvriks, püüdes lõpetada korrarikkumist. Sulev astus välja meie kõikide ühise turvalisuse eest. Mõistame sellise vägivalla ühemõtteliselt hukka. Tänan politseid kiire tegutsemise eest," ütles Tammearu tehtud pöördumises.

"Sulev oli üks meie seast ja tema surm puudutab meid kõiki raskelt ja otseselt. Kogu päästeameti pere nimel avaldan sügavat kaastunnet Sulevi perele ja lähedastele," lisas ta.

Prokurör taotleb pühapäeval kahtlustatavate vahistamist

Laupäeva õhtul toimus pressikonverents, kus politsei ja prokuratuuri esindajad juhtunut selgitasid.

Pressikonverentsil käinud ERR-i Saaremaa korrespondent Margus Muld ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kaht öösel toimunud kuritegu menetlevad politsei ja prokuratuur eraldi.

"Kesklinnas toimunud rüseluses oli n-ö 1+1 inimene ehk kannatanu ja kurjategija. Pärast hiljem teises sündmuses, mis lõppes kurvalt ja traagiliselt, olid juba kaks kahtlustatavat koos ja kannatanu," selgitas Muld ja lisas, et politsei ootab jätkuvalt ka pealtnägijate abi, sest iga infokild on kuriteo lahendamisel oluline.

Prokurör ütles, et läheb pühapäeval kohtusse, et taotleda kahtlustatavate vahistamist.

"Esimese sündmusega on hetkel tegemist avaliku korra raske rikkumisega vägivalla ja relvana kasutatava esemega. Teises episoodis on isikutele ette heidetud tapmine ja selles osas on see taotlus kohtule," ütles Amur.

Pressikonverentsil kinnitati, et kahtlusalused kannavad tingimisi karistust varavastaste ja narkokuritegude eest.

"Mõlemad on kriminaaalkorras varem karistatud. Mõlemal on ka käesoleval ajal erinevate kuritegude eest katseaeg - ühel narkokuriteo eest ja teisel varavastase kuriteo eest. Selles mõttes on nad politseiga korduvalt kokku puutunud. Vägivallakuriteod ühel isikul küll on, aga need jäävad pigem minevikku," selgitas ringkonnaprokurör Rainer Amur.

Ringkonnaprokurör ütles ka, et selliste kuritegude ära hoidmine on reeglina keeruline.

"Me elame siiski õigusriigis ja me kunagi ei oska prognoosida ja ei tea täpselt ette, et keegi teatud moel hakkab käituma. Kuigi isikutel oli katseaeg, siis need katseajad ei olnud seotud vägivallakuritegudega, vaid muude kuritegudega. Nende pinnalt ei saa teha järeldusi, et need inimesed hakkavad tulevikus toime panema ka isikuvastaseid kuritegusid. Antud juhul sündmused läksid nii nagu nad läksid ja ma ei näe võimalust, kuidas oleks saanud neid ära hoida," kommenteeris Amur.

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael, Margus Muld

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: