Ilves soovitab hakata noorpoliitikutelt küsima ajateenistuse kohta

Toomas Hendrik Ilves.
Toomas Hendrik Ilves. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

"Järgmistel valimistel võiks tekkida asjalik komme küsida noortelt kandidaatidelt, kes tahavad pääseda kohalikku volikogusse või riigikogusse, et kas nad on ajateenistuse Eesti kaitseväes läbinud," kirjutab Toomas Hendrik Ilves oma pühapäeva esimestel tundidel tehtud Facebooki postituses, mis on pühendatud saja aasta möödumisele Eesti sõdurite võidust Vabadussõjas.

"On uhke ja tänulik tunne nende noorte ja veidi vanemate vastu, kes läksid rindele Eesti riigi eest, kui paljud siinsamas kodus sellesse riiki veel ei uskunud. Nii võlgneme neile Vabadussõja sõduritele oma riigi, demokraatia ja vabaduse. Ilma Vabadussõja võitluseta ja võiduta oleks Eesti vaid oblast ühes võõras impeeriumis," kirjutab Ilves ning pakub välja, et noortelt kandidaatidelt, kes tahavad pääseda kohalikku volikogusse või riigikogusse, võiks küsida, et kas nad on ajateenistuse Eesti kaitseväes läbinud.

"See vastus räägib mehest rohkem kui 1000 sõna kihutuskoosolekul. Käemärgid võivad olla rahvuslikud ja soeng konservatiivne, aga kui sisu kõmiseb tühjalt, siis ongi õõnes," märgib Ilves.

"Igas Vabadussõja sõduris, läks ta rindele vabatahtlikult või käsu korras, oli sisu mitme koju jäänud mehe jagu. Nii nagu tänagi, kui ajateenistus ja hilisem osavõtt Kaitseliidu tegevusest annavad noorele inimesele sügavuse, mida nendest kogemustest ilma jäänud ei mõista," kirjutab president.

"Nii et Võidupüha (kirjutan meelega suure algustähega) on ka kõigi nende päev, kes teenivad meie kaitseväes, on või olid välismissioonidel, on või olid ajateenistuses, osalevad Kaitseliidus. Aitäh teile. Ja on kaks lihtsat sõna, mida tänagi meeles pidada, näiteks õhtul jaanituld süüdates – Elagu Eesti!" lõpetab Ilves postituse.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: