Galerii: noored siirdusid suvise kutse peale ajateenistusse

Selle nädala esimestel päevadel alustavad Kaitseressursside Ameti (KRA) kutsel üle Eesti ajateenistust ligi 1800 kutsealust. Seekordse suvise kutsumise eripära on see, et projekti "Klassiga ajateenistusse" raames lähevad üle Eesti nelja gümnaasiumi lõpuklasside noored üheskoos aega teenima.

Koos klassikaaslastega kaitseväkke siirdumine loob noortele KRA hinnangul turvalise ja tuttavama tunde ning uutes oludes kohanetakse paremini.

"Neid noori, kellel gümnaasiumi lõppedes on kindel soov kohe kohustuslik ajateenistus läbi teha, tuleb igati tunnustada. Nad saavad väärtuslikke kogemusi, mille pinnalt oma edasist elu ja karjääri planeerida. Nemad ei jää meie kutset ootama, vaid annavad oma soovist vaba tahte taotlusega märku," ütles KRA peadirektori asetäitja Peep Tambets

Selles kutsumises on vabatahtlikke taas kolmandiku jagu. Vabatahtlikuna tahtis aega teenima minna eeldatavalt ka ligi kolmkümmend neidu.

Kuna on ka üldlaulu- ja tantsupeo aasta, siis noored, kes peol esinevad ja eelnevatest üldproovidest osa võtavad, saavad ajateenistusse minna nädal hiljem. Väeosad ootavad neid teenistuskohtadesse 8. juulil. Kokku on niisuguseid noori sadakond.

Eelmine taoline koostööprojekt laulupeo sihtasutuse, kaitseväe ja KRA vahel neli aastat tagasi läks edukalt. Kõik hiljem liituma pidanud noored jõudsid ka väeosadesse ning kellelgi ei jäänud pidu pidamata.

Juulikuine teenistusse kutsumine on arvukaim ja 11 kuuks asuvad kaitseväes väljaõppele peamiselt gümnaasiumi või kõrgkooli lõpetanud noored.

Kõige rohkem noori suundub väljaõppele 1. jalaväebrigaadi, veidi vähem noori läheb 2. jalaväebrigaadi, toetuse väejuhatusse, staabi- ja sidepataljoni ning sõjaväepolitseisse.

Järgmine ajateenistusse kutsumine on 30. septembril ja 1. oktoobril.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: