Rannavalvurid on Pühajärvel hädas purjus pidulistega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vetelpäästjad
Vetelpäästjad Autor/allikas: G4S

Rannavalvur tõi laupäeva õhtul Pühajärvest välja alkoholijoobes noormehed, kes täispuhutaval madratsil järves ujudes end ohtu seadsid, teatas turvafirma G4S. Pühapäeval tuli rannavalvel takistada nelja raskelt joobes meest vette minemast.

Laupäeval kell 20.39 märkas G4S rannavalvur, kuidas kolm noormeest ujuvad täispuhutaval õhkmadratsil Pühajärve Jaanitule festivali alast Pühajärve ranna poole. Kaks meest olid madratsil ja kolmas ujus kaasa.

Ühel hetkel kukkus üks noormeestest madratsilt vette. Kuna vesi oli meestel üle pea ja kõik kolm tundusid ka purjus olevat, otsustas vetelpäästja olukorda kontrollima minna.

Sündmuskohal märkas päästja, et kuigi noormehed olid lõbusas tujus, ei saanud vette kukkunud noormees ujumisega hästi hakkama ja poleks rannavalvuri hinnangul iseseisvalt kaldale suutnud ujuda.

Vetelpäästja sõidutas noormehed kaldale, kus nad jooksid tagasi festivalialale ja jätkasid pidutsemist.

Pühapäeva pärastlõunal oli Pühajärve rannas G4S-i vetelpäästjate hinnangul 200 inimest. G4S rannavalvuritel tuli takistada nelja raskes joobes meest, kes üritasid ujuma minna. Samuti tuli vetelpäästjatel inimestele korduvalt meelde tuletada, et klaastaaraga randa tulla ei tohi.

G4S rannavalvurid panevad inimestele südamele, et alkoholijoobes ja ka tugevas pohmellis vette minemine on väga ohtlik. Soovitav on sõprade seltsis kokku leppida kaine grupijuht, kes peomelus teiste järele vaatab ja vajadusel takistab neil purjuspäi ujuma minna.

Vette minnes tuleb ausalt hinnata oma tegelikku ujumisoskust. Vetelpäästjad toovad igal suvel veest välja inimesi, kes on oma võimeid üle hinnanud ja sedasi uppumisohtu sattunud. Kõige rohkem hindavad oma ujumisoskust üle just purjus inimesed.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: