Eesti jooksevkonto oli juunis 41 miljoni euroga ülejäägis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Muuga sadam.
Muuga sadam. Autor/allikas: Tallinna Sadam

Keskpanga kiirhinnangu põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto juunis 41 miljoni euroga plussis.

Tänavu juunis oli tööpäevi kahe võrra vähem kui aasta tagasi ning see mõjutas nii ekspordi kui ka impordi käivet. Kaupade ja teenuste konto ülejääk jäi aga samale tasemele kui aasta tagasi ja oli kokku 113 miljonit eurot, teatas Eesti Pank.

Kaubavahetuses kasvasid nii eksport kui ka import ühe protsendi võrra ning kaupade konto negatiivne saldo vähenes nelja miljoni euro võrra 74 miljoni euroni.

Ka teenuste eksport ja import muutusid aastataguse ajaga võrreldes väga vähe. Teenuste konto positiivne saldo oli 187 miljonit eurot ehk viis miljonit eurot väiksem kui aasta tagasi.

Investeerimistulude ja jooksevülekannete ehk esmase ja teisese tulu netoväljavool kokku suurenes 20 miljoni euro võrra ja oli juunis 72 miljonit eurot.

Jooksev- ja kapitalikonto olid kokku 80 miljoni euro suuruses ülejäägis. Mitu suurt võlakirjaemissiooni kasvatasid seejuures juunis Eesti võlaväärtpaberikohustusi muu maailma ees.

Eesti Pank avaldab maksebilansi kiirhinnangu kord kuus üle-eelmise kuu kohta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: