Fotod: õpilased heiskasid Pika Hermanni torni lipu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna 21. kooli õpilased heiskasid pühapäeva päikesetõusul Eesti vastupanuvõitlemise päeva auks Pika Hermanni torni sinimustvalge lipu.

Pärast tseremooniat kohtusid õpilased riigikogu esimehe Henn Põlluaasaga ja tutvusid Toompea lossiga, teatas riigikogu pressiteenistus.

Õpilaste ülesanne on täna päikeseloojangul ka lipu langetamise toimkonnas osaleda.

Tallinna 21. kooli liputoimkond on 1997. aastast tegutsev õpilasorganisatsioon, mis esitab, valvab ja kaitseb kooli lippu ja vajadusel riigilippu. Liputoimkond koosneb vabatahtlikest 10.–12. klassi noormeestest. 

22. septembril tähistatakse Eestis vastupanuvõitluse päeva. Septembri lõpus 75 aastat tagasi algas ligi pool sajandit kestnud eestlaste vastupanuvõitlus. See oli vastupanu Eesti iseseisvuse taastamise nimel nii kodus kui ka eksiilis, mis kestis 1991. aastani. Vastupanuvõitluse ja Otto Tiefi valitsuse päeva peetakse riigikogu otsusel riikliku tähtpäevana 13. aastat.

1940. aasta suvel, mil Nõukogude väed okupeerisid Eesti territooriumi, sai Raua tänava koolist ehk nüüdsest Tallinna 21. koolist Eesti armee sidepataljoni ajutine kodu. Just seal pidasid Eesti vabariigi sõdurid maha oma ainsa lahingu Teises maailmasõjas.

Vastupanu osutas Eesti rahvas taas neli aastat hiljem, kui taganevate Saksa okupatsioonivägede ja pealetungiva punaarmee Tallinna jõudmise eel lehvis 1944. aasta septembris Pika Hermanni tornis sinimustvalge lipp.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: