Riik plaanib soetada Saaremaa liinile lisapraami

Parvlaevad Piret (esiplaanil)  ja Tõll Suurel väinal.
Parvlaevad Piret (esiplaanil) ja Tõll Suurel väinal. Autor/allikas: TS Laevad

Järgmise aasta riigieelarves kasvab ühistranspordi toetus ja selle raames ostetakse Saaremaa liinile lisalaev, plaanitakse Hiiumaa liinile talvel lisaväljumist ja arvestatakse Haapsalu raudtee kavandamisega.

Ühistranspordi toetuseks eraldatakse järgmise aasta riigieelarves 109,9 miljonit eurot, mis on 8,4 miljonit rohkem kui seni, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja.

"Saarlased ja Saaremaa külalised võivad kindlad olla, et nende igapäeva elu hõlbustamiseks ja saareelu nautijate kasvu juures on toeks tulemas uus laev ja ette on nähtud ka vahendid Hiiumaa praamiliikluse tihendamiseks," ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas pressiteate vahendusel.

Ühtlasi on kavas suurendada ka muude ühistranspordi võimaluste toetusi. "Eelmise aastal alustatud tasuta maakondlik bussiliiklus on selgelt kasvatanud reisijate hulka. Mis veelgi olulisem - inimesed näevad ühistranspordiga liiklemist reaalse alternatiivina sõiduautole," lisas Aas. Tasuta ühistransport kasvatas aastaga bussiga liiklejate arvu üle Eesti ligi 20 protsendi võrra.

Lisaks bussiliiklus edendamisele määras valitsus kaks miljonit eurot lisaraha Turba-Haapsalu-Rohuküla raudteetrassi projekteerimiseks. "Meil on alati olnud soov liikuda edasi Haapsalu raudteega ning nüüd alustame projekteerimisega, et välja selgitada täpne trassi asukoht ja maksumus," märkis Aas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: