Tallinnas ulatub tänavune loomulik iive üle 12 protsendi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Laps
Laps Autor/allikas: Ken Mürk / ERR

Kui septembris registreeriti rahvastikuregistris 419 tallinlase sünd ja 314 tallinlase surm, siis käeoleva aasta üheksa kuuga on Tallinnas registreeritud 3617 sündi ja 3209 surma, mis teeb loomulikuks iibeks 12,7 protsenti.

Tänavune loomulik iive on märkimisväärselt kõrgem kui mullu, mil Tallinna perekonnaseisuametis registreeriti kokku 5167 sündi ja 4823 surma, seega oli sünde surmadest 7,1 protsendi võrra enam, teatas Raepress.

2017. aastal oli Tallinnas sünde surmadest 8,3 protsendi võrra enam, aasta varem oli selleks näitajaks aga lausa 16 protsenti.

Rahvastikuregistri andmeil elas 1. oktoobri seisuga Tallinnas 443 048 inimest. Käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga elas rahvastikuregistri andmeil Tallinnas 453 033 inimest, ent rahvastikuregistri seaduse muudatuse jõustumise tulemusena kahanes Tallinna elanike arv 13 114 inimese võrra

2. jaanuaril elas rahvastikuregistri andmeil Tallinnas 438 855 inimest, sest rahvastikuregistrist kustutati isikute ebatäpsed ehk üksnes kohaliku omavalitsusüksuse täpsusega aadressid. Seega kaotasid elukohaandmed kõik linnaosa täpsusega registris olnud isikud, kes seadusemuudatuse jõustumise hetkeks oma aadressiandmeid ei täpsustanud.

Tallinlase staatuse taastamiseks ja sellega kaasnevate hüvede saamiseks tuleb aga oma elukoht registreerida, teatas Raepress. Seda saab teha nii eesti.ee veebilehel või linnaosavalitsuses.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: