Soome lõdvendab oma alkoholipoliitikat ({{commentsTotal}})

Soome valitsuserakonnad jõudsid täna kokkuleppele riigi alkoholipoliitika uutes põhimõtetes, mis leevendavad oluliselt riigi senist jäika poliitikat. Tervishoiuorganisatsioonid ei rõõmusta.

Kui siiani sai Soomes osta alkoholi spetsiaalsetest Alko-poodidest, siis nüüd hiilivad kanged õlled, siidrid ja kokteiljoogid (longerod) toidupoodidesse. Alko-poeketi lahtiolekuaegu aga pikendatakse kella 20-lt 21-le, vahendas yle.fi.

Poe põhimõttel hakkavad tegutsema ka baarid ja restoranid, kellele antakse õigus kuni 5,5-protsendise kangusega alkoholi kaasa müüa, sama kehtib ka väiksematele pruulikodadele. Samuti saab baaris alkoholi tarbida edaspidi kella neljani öösel.

Ka võivad 16-aastased järelevalve all alkoholi tarbida.

Kui varasemalt olid festivalidel spetsiaalsed õllealad, siis nüüd need piirangud kaovad.

Seni piiratud alkoholireklaam lastakse vabaks. Muuhulgas võivad tootjad ja hulgimüüjad esitleda oma toodete nimekirja trükituna või veebis ning reklaamida happy hour'it.

Samuti võib hakata kodus ise piiranguteta alkoholi tootma.

Lisaks on valitsuserakonnad leppinud kokku alkoholitootjate välismaise veebikaubanduse vabaks laskmises. Nüüd läheb asi ministritele arutamiseks.

Soome tervishoiuorganisatsioonid on plaanitavat leebemat alkoholipoliitikat juba teravalt kritiseerinud, leides, et see ei aita kuidagi alkoholitarbimise vähendamisele kaasa ning et see annab ühiskonnale vale signaali.

Eesti praeguse valitsuse alkoholipoliitika seevastu liigub täiendavate piirangute suunas, millest Soome end just vabastamas on.

Toimetaja: Merilin PärliVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.