Weinsteini kohtuprotsessi jaoks on osa vandekohtunikke juba valitud

Foto: AP/Scanpix

New Yorgis valiti seitse vandekohtunikku filmiprodutsent Harvey Weinsteini kohtuprotsessile. Kokku tuleb valida 12 kohtunikku.

Tagasi lükati teiste hulgas supermodell Gigi Hadidi kanditatuur, vahendasid ERR-i teleuudised, AFP ja Yle.

Kokku kandideeris selles voorus Weinsteini protsessi vandekohtunikuks 120 inimest.

Protsess vägistamises, ahistamises ja seksile sundimises süüdistatava Weinsteini vastu algas möödunud nädalal.

Tegemist on 67-aastase Weinsteini jaoks kõige kaalukama kohtuprotsessiga, sest erinevalt varasematest kohtuasjadest, millest paljud on lõppenud kokkuleppemenetluse ja valuraha maksmisega, on praegusel juhul tegu kriminaalkohtus toimuva protsessiga, kus süüdi jäämisega korraldab ähvardab Weinsteini teoreetiliselt elu lõpuni kestev vanglakaristus

Kohtuprotsess puudutab otseselt viit süüdistust ja kaht kannatanut. Weinsteini süüdistatakse oma kunagise armukese vägistamises 2013. aastal ning assistendi oraalseksile sundimises 2006. aastal. Kannatanuteks olnud naiste nimesid pole avalikustatud.

Otseselt ähvardab New Yorgis menetluses olevate juhtumite eest Weinsteini kuni 25 aasta pikkune vanglakaristus. Samas on tema vastu esitatud ka laiem süüdistus seksuaalkuritegude sarja sooritamises rohkem kui ühe inimese vastu ning selle eest on võimalik karistada ka juba eluaegse vanglakaristusega.

Praeguseks on sarnased süüdistused esitanud ka Los Angelese prokuratuur.

Weinstein on kõik süüdistused tagasi lükanud ja kinnitanud, et kõik tema seksuaalsuhted toimusid vastastikusel kokkuleppel.

Detsembris jõudis Weinstein kümnete teda seksuaalkuritegudes süüdistatud naistega esialgsele kokkuleppele 25 miljoni dollari suuruses kohtuvälises leppes.

Kohtuväline lepe käsitles eraldiseisvat tsiviilhagi. Raha läheb jagamisele rohkem kui 30 näitlejanna ja endise töötaja vahel, kes kaebasid Weinsteini kohtusse mitmete süüdistuste alusel, mis ulatuvad seksuaalsest ahistamisest vägistamiseni. Leppe kohaselt ei pidanud Weinstein vääritikäitumist tunnistama.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: