Valitsus kiitis heaks koroonaviiruse leviku tõkestamise täiendavad meetmed

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Valitsus kiitis neljapäeval heaks täiendavad abinõud koroonaviiruse Covid-19 leviku tõkestamiseks, mis puudutavad nii elanikkonna informeerimist, viiruse avaldumise varajast avastamist kui ka viiruse levikuga seotud majanduslike mõjude analüüsi.

Kabinetinõupidamisel sai heakskiidu otsus, et koostöös kohalike omavalitsustega tuleb tagada eakate, erivajadusega inimeste ja teiste riskirühmade täiendav teavitamine. Hoolekandeasutused on saanud terviseameti juhise piirata külastusi riskirühmade nakatumise vältimiseks.

Nakkuse leviku vältimiseks lasteaedades ja koolides võib tekkida vajadus need kuni kaheks nädalaks sulgeda. Selleks olukorraks peab haridus- ja teadusministeerium koos kohalike omavalitsustega koostama tegevuskava.

Kõigil avalikel üritustel tuleb rangelt järgida terviseameti antud juhiseid. Maanteepiiridel hakatakse viiruse leviku piiramiseks kontrollima ühistranspordis reisijate kehatemperatuuri.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös rahandusministeeriumi ja Eesti Pangaga analüüsib koroonaviiruse mõju nii majandusele kui riigieelarvele. Samuti ootab valitsus nendelt asutustelt ettepanekuid meetmete kohta, kuidas vähendada Covid-19 viirusega kaasnevaid negatiivseid mõjusid majandusele.

Peaminister Jüri Ratas ütles, et praegu on peamine eesmärk viiruse suurema leviku ärahoidmine.

"Selleks, et piirata viiruse piiriülest levikut Eestisse, laiendame me näiteks maanteepiiridel kehatemperatuuri kontrolli ühistranspordis. Välistamaks nakkuse levikut lasteasutustes, peavad koolid ja lasteaiad olema valmis selle ilmnemisel kuni kaheks nädalaks uksed sulgema," lausus Ratas.

Lisaks terviseameti staabile ja valitsuse moodustatud töörühmale on käivitatud ka sotsiaalministeeriumi kriisireguleerimismeeskond ja rahvusvaheliste reisijatevedude töörühm.

"Sotsiaalministeerium ja terviseamet juhivad olukorra lahendamist ning on selleks käivitanud seitse päeva nädalas töötava laiendatud staabi lisaks 24/7 operatiivvalvele," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Rahvastikuminister Riina Solman tõstis kabinetinõupidamise arutelu käigus esile kodanikuühiskonna tähtsust praeguses olukorras rahvatervise kaitsmisel.

Sotsiaalminister hakkab valitsusele andma koroonaviirusega seotud olukorrast ülevaadet igal nädalal.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: