Välisministeerium soovitab lähikuudeks reisiplaane mitte teha

Lufthansa lennuk Tallinnas.
Lufthansa lennuk Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Seoses koroonaviiruse levikuga soovitab välisministeerium inimestel lähikuudel reisimise vältimatust kaaluda ning reisiplaane lähikuudeks mitte teha. Samuti juhendatakse riskipiirkonnast Eestisse reisivaid välismaalasi oma reise edasi lükkama.

Täna arutati Vabariigi Valitsuses meetmeid Eesti elanike kaitseks ning välisministeerium on uuendanud reisisoovitusi Eesti elanikele ja Eestisse reisijatele. Eelkõige soovitatakse lähikuudeks reisiplaane mitte teha.

Välisministeeriumi sõnul on sihtkohas abi tagamine keeruline ning inimesed peaksid vältima reisimist ohu- ja riskipiirkondadesse. Samuti juhendatakse jätkuvalt ohupiirkondadest saabunud inimesi jääma kaheks nädalaks isolatsiooni ning teavitama oma perearsti.

Ühtlasi palutakse inimestel, kes vältimatult reisima peavad, registreerida oma reisid ning hoida silm peal olukorral ning piirangutel riigis, kuhu minnakse.

Koroonaviiruse ja selle ennetamise kohta saab lisainfoga tutvuda Terviseameti veebilehel. Terviseameti labor tuvastas kolmapäeval veel neljal eestlasel koroonaviiruse. Kokku on Eestis tehtud 464 proovi ning haigus on tuvastatud 17 inimesel.

Neljapäeva lõuna seisuga on välisministeeriumi lehel välja toodud koroonaviiruse riskipiirkonnad Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea. Keskmise riski piirkonnad on Saksamaa, (Nordrhein-Westfalen, Baden-Württemberg ja Baieri liidumaa), Prantsusmaa (Auvergne-Rhône-Alpes, Bourgogne-Franche-Comté, Grand Est, Hauts-de-France, Ile-de-France), Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania (Madriid, Kataloonia ja Baskimaa), Jaapan ja Singapur. Lisaks ei soovita välisministeerium reisida Prantsusmaale, Saksamaale, Hispaaniasse ja Egiptusesse ning seoses riiki sisenemise piirangute tõttu USAsse ja Iisraeli.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: