Leedu taotleb laenu Põhjamaade Investeerimispangalt

Stabiliseerimisreservi maht oli üle 411 miljoni euro.
Stabiliseerimisreservi maht oli üle 411 miljoni euro. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Leedu peab Põhjamaade Investeerimispangaga läbirääkimisi krediidi saamiseks koroonaviiruse põhjustatud kriisi tagajärgede leevendamiseks.

"Jah, me pöördusime Põhjamaade Investeerimispanga poole palvega, anda krediiti koroonaviiruse põhjustatud kriisi tagajärgede leevendamise jaoks," tõdeti BNS-ile rahandusministeeriumist, mainimata krediidi suurust ja pikkust.

Põhja- ja Baltimaade ministrid kutsusid eelmisel nädalal Põhjamaade Investeerimispanka üles krediteerima maksimaalsel määral koroonaviirusest räsitud piirkonda ja toetama sellega majanduse stabiilsust.

25. märtsil andis Põhjamaade Investeerimispank Eestile 15 aastaks krediiti 750 miljonit eurot intressiga Euribor + 0,32 protsendipunkti. See raha läheb majanduse, äri ja elanikkonna toetamiseks.

Leedu seim suurendas hiljuti valitsuse tänavust võlapiiri 904,6 miljonilt eurolt 5,4 miljardi euroni. Rahandusministri sõnul laenab Leedu kodumaal ja rahvusvahelisel rahaturul ning 5,4 miljardit ei ole veel lõplik summa.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: