Valitsus kaalub lisalaenu võtmist Euroopa Investeerimispangast

Valitsus kaalub veel ühe laenu võtmist.
Valitsus kaalub veel ühe laenu võtmist. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Lisaks 200 miljoni euro eest riigi võlakirjade emiteerimisele ja 750 miljoni euro ulatuses laenuvõtmisele Põhjamaade Investeerimispangast, kaalub valitsus täiendava laenu küsimist ka Euroopa Investeerimispangast.

Rahandusministeeriumi teatel hindab valitsus laenuvõtmist vajaduspõhiselt.

Vajadused aga üha kasvavad: tänavu jäävad kriisi tõttu väiksemaks riigieelarve laekumised, mistõttu on vaja eelarveauke lappida lisavahenditest.

Praeguseks on laenuotsuseid tehtud juba 950 miljoni euro ulatuses: 750 miljonit eurot laenuna Põhjamaade Investeerimispangast ja 200 miljonit eurot riigi võlakirjade emiteerimisega.

Nüüd on kaalumisel laenu võtmine Euroopa Investeerimispangast, teatas rahandusministeerium, jättes nimetamata küsitava summa.

"Kuna kriisimeetmed pole paigas, siin on veel vara summast rääkida," põhjendas ministeeriumi pressiesindaja Siiri Suutre.

Kodanikupalka ei arutata

Rahandusminister Martin Helme kinnitas, et kodanikupalga kehtestamist täiendava abimeetmena valitsuses arutatud ei ole.

"Meie esmane prioriteet on töötukassa meetmete kaudu säilitada töökohti nii kaua kui võmalik. Majanduse taastumine saab olema kiirem, kui suudame kriisi üle elada, säilitades võimalikult paljud töökohad. Seetõttu ei ole me planeerimas meetmeid, mis toetaksid inimeste töölt lahkumist," kommenteeris Helme.

Siiski pole välistatud kodanikupalga üle arutlemine kunagi edaspidi, kui olukord seda nõuab.

"Raske on ennustada kriisi kestust ja lõplikku mõju ning tulevikus pole välistatud ka uute meetmete kehtestamine," ütles Helme.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: