Downing Street: Johnson taastub viirusest väga hästi

St Thomase haigla, kus Boris Johnson ravil on.
St Thomase haigla, kus Boris Johnson ravil on. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/NIKLAS HALLE N

Koroonaviirusse nakatunud Briti peaminister Boris Johnson taastub väga hästi haiglas, kus ta veel kahe päeva eest vajas intensiivravi, ütlesid laupäeval ametnikud.

Pühapäeval haiglasse toimetatud 55-aastane Johnson pidi mitu päeva intensiivravi palatis viibima, kuna ta seisund halvenes. Johnson toimetati neljapäeva õhtul Londoni St. Thomase haigla tavaosakonda, ütles ta pressiesindaja.

Downing Streeti kohaselt jalutas Johnson reedel põgusalt ning pidi ka puhkama, ent muidu oli ta "väga heas tujus".

Johnsoni kui peaministri haiglas viibimine on kaasaegses Briti ühiskonnas pretsedenditu üleriigilise kriisi ajal, vahejuhtum tõi endaga kaasa nii riigis kui kogu maailmas korralikku meediakajastust.

Suurbritannias on viimastel päevadel COVID-19 surmajuhtude arv ületanud 900 piiri ning laupäeva seisuga on surmade koguarv lähenenud 10 000 piirile.

Vaatamata märkidele Johnsoni paranemisest, on hetkel selgusetu, millal ta haiglast välja kirjutatakse ning kui kiiresti ta saab tööle naasta.

Tema pressiesindaja ütles reedel, et taastumine on veel algusjärgus ning peaminister tegutseb vastavalt oma arstide korraldustele.

Tabloidleht The Sun kirjutas, et Johnsoni tuju aitas tõsta tema lapseootel kihlatu Carrie Symonds, kes saatis valitsusjuhile igapäevaselt armastuskirju ning ultrahelipilte nende veel sündimata lapsest. Laps peaks sündima suvel.

Symonds, kes kannatas samuti koroonaviiruse sümptomite tõttu viimastel nädalatel, ja Johnson ei ole teadete kohaselt teineteist näinud ligi kuu aega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: