Aas: kaubanduskeskused võiks avada juba mai esimeses pooles

{{1587547320000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Taavi Aas ütles kolmapäeval pressikonverentsil, et valitsusel on praktiliselt valmis teekaart, kuidas eriolukorra piirangutest välja tulla. Selle ühe osana on võimalik kaubanduskeskuste avamine mai esimeses pooles.

Aas ütles, et tema ettepanekuna avataks kaubanduskeskused mai esimeses pooles, kuid ainult neis asuvad kaubandusettevõtted, mitte meelelahutusasutused.

Ministri sõnul töötab majandusministeerium välja ka juhised kaubanduskeskustele, kui avamine maikuus peaks realiseeruma.

Aas rõhutas, et keskused avatakse ainult siis, kui inimesed peavad praegu kehtestatud reeglitest kinni.

Täiendava nõudena tekib kohustus kauplusi külastada kaetud nina ja suuga ehk inimesed peavad kandma kas maske, visiire või salle, mis nina ja suu kataks.

Üks osa kaubanduskeskuste avamisega seotud reeglitest hõlmab Aasa sõnul allahindluseid. Nimelt on ministeeriumi ettepanek lubada allahindlusi ainult e-poodides, mitte füüsiliselt kaubanduskeskustes kohapeal.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Rasmus Ruuda ütles ERR-ile, et allahindluste all on silmas peetud suuri kampaaniaid, mis inimesi massiliselt keskustesse meelitaks.

Ruuda lisas, et seesuguseid kampaaniad võiks viia läbi ainult e-poodides.

Tavapäraseid allahindlusi teatud toodetele Ruuda sõnul riik keelama ei hakka.

Aas lisas pressikonverentsil, et oluline osa reeglitest on ka kaubanduskeskuste ruumide desinfitseerimine, mille eest vastutavad keskused ise.

Samas ütles Aas, et kaubanduskeskuste avamine mai alguses ei rakendu Saaremaal.

"Saaremaa on kindlasti täiesti omaette juhtum, kõiki piiranguid, nende muutusi Saaremaa osas vaadatakse täiesti erinevalt," sõnas minister.

Aas rõhutas, et enne leevendusmeetmete teostamist vaadatakse üle muu hulgas üldine haigusjuhtude arv, haigusjuhud vanemate kui 50-aastaste inimeste seas ning hospitaliseeritud inimeste arv.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: