Ida-Virumaal tuvastati ühes suguvõsas 18 nakatunut

{{1587801720000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Terviseameti kinnitusel on laupäeva hommiku seisuga tuvastatud ühes Ida-Virumaa perekonnas juba 18 nakatunut. Täpsemalt on tegu suguvõsaga, kellest 10 inimest on koos elavad pereliikmed: ema-isa ja kaheksa last.

Esimene sümptomitega haige perekonnas sai diagnoosi 12. aprillil, öeldi terviseametist ERR-ile.

Ameti pressiesindaja sõnul lähevad testimisele veel mitu pereliiget ja nakatunute arv võib tõusta. Terviseamet tegeleb lähikontaktsete kaardistamisega.

ERR-i andmetel on nakatunud Lüganuse vallas Kiviõli linnas.

Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikus ütles Põhjarannikule, et tegu on väga suure peresisese haigestumisega ning lähikontaktsete hulgas on ka sugulasi, mitte ainult ühe leibkonna liikmed.

"Kuna neis peredes oli juba varem tuvastatud haigestunuid, siis nüüd tehti testid ka teistele pereliikmetele, mis osutusid positiivseteks," ütles Muusikus, kelle sõnul on terviseamet teinud kindlaks, kust viirus perekonda tuli: kuna tegu on usklike inimestega, siis tähistati koos suguvõsaga ülestõusmispühasid.

Reedel teatas terviseamet, et Kiviõli lasteaia Kannike töötajal ja kahel tema pereliikmel tuvastati koroonaviirus (28.04 täpsustatud andmetel ei olnud see töötaja suguvõsa liige - R.K.). Samuti on teada, et kaks nakatunut töötavad Prantsusmaa kontserni Elis kuuluvas Svarmili töörõivaste õmblemise Kiviõli töökojas, õnneks selles osakonnas, kus praegu on kevadpuhkus. Suurpuhastus on tehtud Kiviõli keemiatööstuses, kus töötab ka üks nakatunud suguvõsa liige.

Neljapäevast vallas koalitsioonis oleva Reformierakonna Lüganuse piirkonna juhi Andrea Eiche sõnul teeb olukorra keeruliseks see, et tegu on süvausklikega. "Nende enda väljendus on see, et küll Jumal neid hoiab ja nendega ei juhtu midagi ning nad proovivad ka karantiini olukorras kodust väljas käia ja liikuda rahva seas. Minuni on jõudnud kahjuks ka informatsioon, et kuna nad tegelevad pereäriga ja müüvad kanamune, siis nad kutsuvad inimesi telefoni teel enda juurde kanamune ostma, mis on aga ka karantiini korra rikkumine."

Eiche teatas olukorrast ka politseile ning kohapeal viibinud ERR-i Virumaa korrespondendi sõnul oli Kiviõlis näha liikumas mitut politseipatrulli.

Popov ei prognoosi Ida-Virumaale musta stsenaariumi

Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht doktor Arkadi Popov ütles laupäeval lõunal, et nakatumine ei toimunud ühel sündmusel, kus kogu suguvõsa oleks koos olnud, vaid pigem tihedast suhtlusest pereliikmete vahel.

"Lähedased suhtlevad omavahel üsna tihedalt ja paratamatult nakatutakse. Inimesed peavad olema ettevaatlikud, isegi kui nad on samast perest," märkis Popov.

Popovi sõnul ei ole vaja juhtunut üle võimendada ning järeldada, et Ida-Virumaal kipub olukord käest ära minema.

"Ma ei soovi olukorda dramatiseerida. Inimestega on võetud ühendust ja välja selgitatud kõik kontaktsed inimesed. /.../ Mingil juhul ei prognoosi ma musta ststenaariumi, et kasvaks uus Saaremaa juhtum, kindlasti mitte," lausus Popov.

Eripuhastustööde auto Kiviõli lasteaia juures. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: