Võidupüha paraad jääb sel aastal ära

Võidutule süütamine jaanilaupäeva hommikul
Võidutule süütamine jaanilaupäeva hommikul Autor/allikas: mil.ee

Kaitseliidu võidupüha paraad pidi sel aastal toimuma Paides, kuid koroonaviiruse tõttu jääb seekordne suvi vahele. Ent võidutuled saadetakse 23. juunil siiski üle Eesti laiali.

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ütles ERR-ile, et sel aastal loobutakse epideemia tõttu nii traditsioonilise võidupüha paraadi kui ka maakaitsepäevade korraldamisest. Ühtegi sõnul on Kaitseliidul siiski plaanis võidupüha tagasiuhoidlikumalt tähistada.

"Sõjaeelses Eesti Vabariigis oli võidupüha keskseks sündmuseks võidutule laialisaatmine Vabariigi Presidendi poolt Kadriorust, mida ka sel aastal plaanime. Võidutuled lähevad sealt laiali kõigisse maakondadesse nii nagu iga-aastasel paraadilgi. Üritus oleks avatud vaid asjaosalistele ning laiem Eesti üldsus saaks sellest osa Eesti Televisiooni teleülekande kaudu," ütles Ühtegi.

Ühtegi selgitas, et tuletoojad oleks Kaitseliidu noorteorganisatsiooni Noored Kotkad liikmed. Seda seetõttu, et organisatsioon tähistab tänavu oma 90. sünnipäeva.

"Kodumaakondades süütavad tuletoojad Vabadussõja mälestusmärkide juures kohalikud võidutuled, mida soovijad saavad viia sealt koduste jaanilõkete süütamiseks edasi," ütles Ühtegi.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: