Võidupüha paraadi toimumine võib selguda järgmisel nädalal

Kodutütred 2019. aasta Võidupüha paraadil Tartus.
Kodutütred 2019. aasta Võidupüha paraadil Tartus. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kui eelmisel aastal jäi Paides toimuma pidanud Kaitseliidu võidupüha paraad koroonapandeemia tõttu ära, siis tänavuse paraadi toimumine peaks selguma uuel nädalal.

"Suhtleme aktiivselt terviseametiga ja ootame valitsuse järgmise nädala otsust," ütles Kaitseliidu strateegilise kommunikatsiooni osakonna ülema asetäitja Tanel Rütman reedel ERR-ile.

Tema sõnul oleneb võidupüha tähistamise formaat valitsuse otsusest, kuid võidutule laialisaatmine toimub igal juhul ning seekord korraldatakse see Paides. Kui palju sinna osalejaid lubatakse, sõltub samuti valitsuse otsusest.

See, kas 23. juunil korraldatakse eri maakondades ka maakaitsepäevasid, oleneb samuti valitsuse seatud piirangutest ja nende leevendamisest, märkis major Rütman.

Maakonnakeskustesse saadetavast võidutulest süüdatakse Vabadussõja mälestusmärkide juures kohalikud võidutuled, mida soovijad saavad sealt edasi koduste jaanilõkete süütamiseks viia.

Võidupüha on Eesti riigipüha, mida peetakse 23. juunil alates aastast 1934. aastast ja sellega tähistatakse Eesti vägede võitu Võnnu lahingus Landesveeri üle 23. juunil 1919.

Võidupüha on eraisikutele kohustuslik lipuheiskamise päev ning selle tähistamine on tseremoniaalselt seotud jaanipäeva tähistamisega 24. juunil.

Traditsiooniliselt on Võidupüha paraad Kaitseliidu korraldada.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: