Diplomaadid: USA blokeeris ÜRO JN-is pandeemia resolutsiooni hääletuse

Koroonaviirus
Koroonaviirus Autor/allikas: Pixabay

USA blokeeris reedel hääletuse ÜRO Julgeolekunõukogus (ÜRO JN) koroonaviiruse pandeemia resolutsiooni üle, kuna selles oli viide Maailma Terviseorganisatsioonile (WHO), ütlesid diplomaadid.

Resolutsiooni teksti üle on vaieldud alates märtsist ning selles kutsuti peatama vaenutegevust konfliktitsoonides, et valitsustel oleks võimalik tegeleda COVID-19 pandeemiaga. 

USA blokeeris protseduuri, mis oleks viinud hääletuseni resolutsiooni üle.

USA president Donald Trump on olnud kriitiline WHO tegevuse suhtes tervishoiukriisi ajal ning on peatanud ÜRO agentuuri rahastamise. 

Hiina toetab rahvusvahelise uurimisrühma loomist, et hinnata maailmas koroonaviiruse pandeemiale reageerimist.

Riigi välisministeeriumi pressiesindaja sõnul tuleks uuring läbi viia Maailma Terviseorganisatsiooni egiidi all ning see peaks olema avatud ja läbipaistev. Välisministeeriumi pressiesindaja Hua Chunyingi sõnul saab uurimist läbi viia alles siis, kui koroonaviiruse pandeemia on möödas.

Hiinat on süüdistatud epideemia puhkemise varjamisest selle varases staadiumis ja vastumeelsuses aidata kaasa haiguse päritolu uurimisele.

Hiina on varasemalt keeldunud sarnastest uurimistest ja süüdistanud Ühendriike pandeemia politiseerimises. USA on teatanud kahtlustest, et viirus pärineb Hiinas Wuhanis asuvast uurimislaborist. Hiina on neid väiteid korduvalt tagasi lükanud.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: