Maanteeamet otsib väikesaarte parvlaevaliinidele vedajat

Foto: Kairit Leibold/ERR

Maanteeamet otsib Kihnu, Vormsi ja Sõru-Triigi parvlaevaliinidele otselepingu konkursiga vedajat.

Teisipäeval käisid TS Laevade ja Tuule Liinide esindajad Munalaiu sadamas reisiparvlaeva Kihnu Virve pardal, et laevaga tutvust teha. Aga ka Vormsi ja Sõru-Triigi liinil sõidavad sama tüüpi laevad Ormsö ja Soela ja see ongi põhjus, miks kolmele liinile otsitakse ühte vedajat. Praegu opereerib neil liinidel Kihnu Veeteed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tõsi on see, et Eestis on kolm sellist ettevõtet, kes tahaksid ja on võimelised sellist teenust osutama. Oleme uurinud, kas ka suured tegijad Tallink ja Eckerö Line seda sooviksid teha. Tuli välja, et nad ei tunne selle vastu huvi. /.../ Tuule Liinid, kes on välja kasvanud ühest teisest kontsernist, osaleb samamoodi meie hinnaettepaneku esitamisel," rääkis maanteeameti ühistranspordiosakonna juhtivekspert Mika Männik.

Saarte Liinid nõuab aga Tuule Liinidelt täiendavat garantiid. "Tuule Liinid on kuni viimase ajani seotud sellise ühendusega, mille nimi on Tuule Grupp, kuhu kuuluvad ka Saaremaa Laevkompanii, Väinamere Liinid ja palju teisi firmasid. Need ettevõtted on meiega koostöö lõpetanud, aga maha jätnud suure hulga võlgasid. Tuule Liinide võtmeisik Tõnis Rihvk on olnud see mees, kes on allkirjastanud kõik võlglaste lepingud, andnud suulisi lubadusi, kahjuks ükski neist ei ole pidanud," ütles Saarte Liinide juhataja Villu Vatsfeld.

"Tuule Liinidel ei ole võlgu. Tuule Liinidel on uus omanik. Jällegi, etteheide, mida tehakse: nagunii oli varjatud tehing. No ei ole. Ei ole sabasid, ei ole sarvi, ei ole kõrvu. Lihtsalt ühel mehel sai jaks otsa. Ta arvas, et tema nimi ja nägu hakkavad segama progressi ja arengut. Ja mul ei olnud muud võimalust, kas loobuda üldse ja visata nurka oma 28-aastane kogemus laevandusettevõttes või jätkata," sõnas Rihvk.

Kihnu Veeteede juhataja Andres Laasma on samuti Tuule Liinide hankel osalemise suhtes kriitiline.

"Osaühing Tuule Liinid on selgelt olnud varasemalt seotud nii Saaremaa Laevakompanii kui ka Holostovi Kinnisvaraga ja lihtne omanikuvahetus seob selle formaalselt lahti, et tekiks võimalus riigihangetel osaleda," kommenteeris Laasma.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: