Reinsalu: ühisfondi ettepanekus on murettekitavaid tahke

Urmas Reinsalu ja Tanel Kiik.
Urmas Reinsalu ja Tanel Kiik. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Euroopa Komisjoni ühisfondi loomise ettepanek midagi, mille pinnalt võib edasi töötada. Samas on ettepanekus tema hinnangul murettekitavaid tahke.

Reinsalu ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et rahandusminister ja peaminister võtsid küsimuses väga kiirelt seisukoha, kuid tal kulub seisukoha kujundamiseks aega, kuna tutvub algdokumentidega.

"Algdokumendid on märkimisväärselt ebalged. Ma lugesin neid Euroopa Komisjoni kodulehelt, nad koosnevad väga palju poliitilistest paroolidest, mõistetest. Selleks, et aru saada, mis juhtuma hakkab, tuleb väga sügavalt teha tööd," ütles ta.

Reinsalu märkis, et kui see toob kaasa institutsioonilisi tsentraliseerivaid arenguid, siis seda ta ei toeta.

Välisministri hinnangul on peamine küsimus see, kes, millal ja millest fondi kinni maksab. "Sest jällegi me ei tekita tühjusest tolmu, kuskilt see tolm ikkagi tuleb. Lõviosas kodumajapidamistes inimnahast. Küsimus on selles, et kuidas see skeemiliselt siin juhtuma hakkab," märkis minister.

Reinsalu sõnas, et arutas kolmapäeval seda teemat ka Kadri Simsoniga ning jõudis järeldusele, et selles perspektiivis on mitmeid murettekitavaid tahke. "Mis ei tähenda, et see ei ole ettepanek, mille pinnalt ei või töötada," lisas ta.

"Tööd saab iga asjaga teha, see ei tähenda seda, et kõik on küps kohe omaks võtta. Ma ei kiirusta sellele kergekäeliselt allkirju andma," ütles välisminister.

"Mul on sügavaid kõhklusi selle ettepaneku varjatud allhoovuste osas," sõnas Reinsalu.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: