Terviseameti menetlus leidis Lääne-Tallinna haiglas nakkusohutuse puudusi

Lääne-Tallinna keskhaigla
Lääne-Tallinna keskhaigla Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Terviseamet lõpetas järelevalvemenetluse Lääne-Tallinna keskhaiglas rakendatavate nakkustõrje meetmete üle, tuvastas rikkumised koroonaviiruse puhangu ajal ja andis loa taastada plaaniline ravi haigla kõikides üksustes ja kliinikutes.

Terviseamet tuvastas Lääne-Tallinna keskhaiglas rikkumised isikukaitsevahendite puudulikus või vales kasutamises ning tööprotsesside läbiviimise korraldamises haigla erinevates osakondades.

Menetluse käigus korrigeeris Lääne-Tallinna Keskhaigla tööprotsesse, uuendas isikukaitsevahendite kasutamise juhendeid ja kontrollis nende juhendite täitmist haigla erinevates osakondades.

Terviseameti põhja regionaalosakonna menetlusgrupi juht Juta Varjase sõnul oli Lääne-Tallinna keskhaigla menetluse käigus koostööaldis ja tunnistas oma tegevuses puudujääke.

"Terviseameti eesmärk oli tuvastada koostöös haiglaga operatiivselt süsteemsed puudujäägid nakkusohutuse tagamisel ja aidata need kiiresti kõrvaldada. Terviseameti põhipingutus haiglas oli suunatud plaanilise ravi nakkusohutule taastamisele. Nakkusohutu haiglakeskkonna loomisel on juhenditel ja nõudmistel väga oluline roll, kuid reeglitest kinnipidamine on iga haiglatöötaja jätkuv kohustus," ütles terviseameti põhja regionaalosakonna menetlusgrupi juht Juta Varjas.

Plaanilise ravi taastamiseks vajalikud miinimumnõuded on haiglal täidetud ja uusi haiglasisese nakatumise juhtumeid ei ole registreeritud.

Tervisamet algatas riikliku järelevalvemenetlus seoses ohukahtlusega, et haiglas ei rakendata piisavalt tervishoiuteenuse osutamisel nakkustõrje meetmeid.

Märtsi keskel nakatusid Lääne-Tallinna keskhaiglas töötajad. Alates 24. märtsist aga hakkas haigus levima ravil olnud patsientide seas. Lõpuks oli teada 24 töötaja ja 24 patsiendi haigestumine. Haiglas töötab kokku 1800 inimest.

Haigestunute seas oli nii hooldajaid, arste kui ka tugipersonali, kõige enam oli haigestute seas medõdesid, kes puutuvad oma töös patsientidega enim kokku.

Ulatuslik haiglasisene nakkuse levik oli ka Kuressaare haiglas, kuid Kuressaare haigla kohta riiklikku järelevalvet ei ole alustatud, seal toimunu peaks selgitama välja haigekassa audit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: