Soomlased esimesel karantiinivabal päeval Eestisse veel ei tormanud

Soomlased saavad esmaspäevast karantiininõudeta Eestisse tulla ka turistina. Esimesel päeval väga palju seda võimalust siiski ei kasutatud. Samas tõusis soomlaste huvi hotellitubade ja laevapiletite vastu kohe pärast Eesti valitsuse otsust piir avada.

Esmaspäeva pärastlõunal Tallinna jõudnud Tallinki laeva saabujate seas oli soomlasi vähe. Üks saabujatest oli Soomes elav belglane Frank, kellel oli töö pärast juba ammu vaja Eestisse tulla ja kes oli tänast päeva pikalt oodanud.

"Aga samas on see esimene kord, kui keegi küsib minult selle kohta, et ma olen belglane ja elan Soomes. Pidin neile tõestama, et elan Soomes. Mul on selline tunne, nagu Euroopat ei eksisteeriks enam," ütles Frank "Aktuaalsele kaamerale".

Rootslane Peter on aga läbi Soome Eestis tööreisidel käinud juba mõnda aega. Tema pidi täitma ankeedi, et jääb karantiini 14 päevaks.

Eesti valitsuse otsus lubada soomlastel Eestisse tulla ka turismi eesmärgil sai teatavaks neljapäeval. Kohe tõusis huvi laevapiletite vastu. Tallink juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles, et see ei ole kaugeltki samal tasemel võrreldes varasemate aastate sama ajaga.

"Kuna Soome riik ei ole oma kodanikele andnud reisisoovitust, vaid siiski on öeldud, et kui reisite, siis reisige Soomes, siis me näeme huvilisi, me näeme ka inimesi, kes on täna laevadel Soomest tulnud, on nad siis tulnud kaupa ostma, aga kindlasti plahvatuslikku kasvu ei ole," rääkis Nõgene.

Tallinki hotellide seis on veel nukram.

"Kui tahta läbi huumoriprisma võtta, siis jah, hotellide broneeringute arv kümnekordistus. Ühe broneeringu asemel tuli terveks suveks kümme. See võtab kindlasti aega, et soomlased hakkaksid taas broneerima," märkis Nõgene.

Soomlaste seas populaarse Metropoli hotelli vastu tõusis samuti eelmisel nädalal huvi, kuid taastumisest on väga vara rääkida.

"Eks nädalavahetuseti on rohkem, aga kahjuks need täituvused on ikka väga kesised võrreldes varasemate suvedega. Täna on peamiselt ärireisijad olnud, ka Eesti siseselt on peamiselt ärireisijad," lausus Metropol Spa hotelli tegevjuht Raigo Triik.

Ka Triik ütles, et edasi sõltub palju sellest, millal Soome enam ei tauni oma kodanike reisimist riigist välja.

Soome soovitab Eestisse reisimisest hoiduda

Hoolimata sellest, et Eesti lubab esmaspäevast Soome turistidel riiki siseneda, soovitab Soome valitsus oma kodanikel endiselt hoiduda nii Eestisse kui ka mujale välismaale reisimisest ning Eesti turistidele püsib Soome piir esialgu lukus.

Soome välisminister Pekka Haavisto ütles uudisteagentuuri STT vahendusel, et loodab hiljemalt kolmapäevaks valitsuse uut otsust piirikontrolli ja turismireiside kohta.

Praegu on Eestist Soome lubatud sõita vaid tööasjus ja väga pakilistel isiklikel põhjustel ning sadamas tuleb seda piirivalvurile tõestada. Need piirangud kehtivad praegu 14. juunini.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: