Reinsalu: 1. juunist pääsevad 22 riigist saabujad Eestisse karantiinita

{{1590671280000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Valitsus otsustas, et alates 1. juunist saavad 22 Schengeni riigist saabuvad reisijad Eestisse siseneda ilma karantiinikohustuseta, ütles ERR-ile välisminister Urmas Reinsalu.

Karantiini peavad Reinsalu sõnul jääma Rootsist, Belgiast, Portugalist, Maltalt ja Hispaaniast Eestisse reisinud inimesed. Samuti mitte Schengeni piirkonda mitte kuuluvatest riikidest Ühendkuningriigist ja Iirimaalt tulnud inimesed.

Reinsalu rääkis, et need on riigid, kus on suhteline nakatunute osakaal ühiskonnas veel kõrgem. "See alus on üle 15 nakatunu 100 000 inimese kohta kahe nädala jooksul," selgitas ta.

Nendest riikidest saabujate puhul ei päästa neid karantiinist ka tõend negatiivse koroona testi kohta.

Karantiinist kinnipidamist peab kontrollima politsei. "Nad hakkavad teatud eelduslikele lendudele, kust võiksid inimesed tulla, oma pistelisi kontrolle tegema. Inimestel kindlasti on oluline olla seadusekuulekas, kohustus ikkagi inimestele säilib, karistus säilib, kui inimesed karantiinipõhimõtet ei täida," rääkis Reinsalu.

Praegu saab koroonatesti teha sadamas ning see võimalus luuakse ministri sõnul ka lennujaamas. Koroonatesti tegemine on seal vabatahtlik.

Reinsalu sõnul sündis kokkulepe koos teiste Balti riikide ministritega.

"See on praeguse seisuga, aga seda nimekirja hakatakse kord nädalas üle vaatama. Praeguse trendiga võib öelda, et eks sealt nimekirjast hakkab järk-järgult neid riike välja kukkuma," ütles Reinsalu.

Hetkeseisuga saab Eestisse siseneda karantiini jäämata, tulles Austriast, Bulgaariast, Hollandist, Horvaatiast, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Luksemburgist, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Taanist, Tšehhist või Ungarist, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist.

1. juunil jäävad kehtima senised piirangud lennuliiklusele. Lennuühendus on lubatud riikidega, kus nakatumiskordaja on 25 inimest 100 000 elaniku kohta. Kolmandatest riikidest, sh Venemaalt ja Ukrainast tulijatele jääb kehtima sissesõidukeeld 15. juunini.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Hanneli Rudi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: