Tallinki reisijate arv langes aastaga 91 protsenti

Tallinki laev Megastar.
Tallinki laev Megastar. Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Tallinki reisijate arv langes mais aastaga 91 protsenti 75 511 reisijale. Kaubaveo maht langes 18 protsenti ja laevadel veetud sõidukite maht langes aastaga 75 protsenti sõidukile.

Reisipiirangute tõttu on Eesti ja Soome vahel peatatud reisilaeva Silja Europa opereerimine, sõitu Tallinn-Helsingi liinil jätkas Megastar, mis veab märtsi lõpust alates peamiselt kaupa. Reisilaev Star naases liinile 14. mail ja jätkas opereerimist vähendatud graafiku alusel.

Reisipiirangute tõttu olid Tallinna ja Stockholmi vahel sõitvate reisilaevade Victoria I ja Baltic Queen opereerimine. Erireisidega transportis laevafirma kahe riigi vahel siiski 2800 inimest, mis on 67 protsenti vähem kui aasta varem.

Ka Soome ja Rootsi vahel sõitvate reisilaevade Silja Symphony ja Silja Serenade opereerimine on märtsi keskpaigast peatatud olnud. Sellegipoolest vedas laevafirma kahe riigi vahel 8200 inimest, mida on 67 protsenti vähem kui aasta varem.

Samuti on liinireisid peatanud ka Läti ja Rootsi vahel sõitvad Romantika ja Isabelle. Romantika tegi aga Riia-Stockholmi liinil kaks erireisi, transportimaks kaupa ja inimesi, kes soovisid naasta Rootsi tööle. Reisijate arv langes aastaga 98 protsenti 1300 inimesele.

Kaubavedu langes maikuus aastaga enim ehk 89 protsenti Läti ja Rootsi vahel. Eesti ja Rootsi vaheline kaubavedu langes 28 protsenti, Eesti ja Soome vahel langes kaubavedu 14 protsenti ja Soome ja Rootsi vahel 11 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: