Tallink koondab Eestis kuni 190 laevatöötajat

Foto: Tallink Grupp

Tallink Grupp koondab kuni 190 ametikohta, see puudutab peamiselt laevade teenindavate valdkondade personali ja ametikohti.

Tallink Grupp teavitas kolmapäeval kollektiivse koondamise protsessi alustamisest töötukassat, meremeeste sõltumatut ametiühingut (EMSA) ja kontserni Eesti lipu all opereerivate laevade töötajaid.

Ettevõte on meretöötajate koondamisprotsesse alustanud ka Lätis ja Rootsis, kus kokku puudutavad käimasolevad kollektiivse koondamise protsessid kuni 800 töötajat. Ka Rootsis ja Lätis puudutab koondamine peamiselt laevade teenindavat personali. Soomes on enamus töötajaid palgata puhkusel.

"Oleme Eestis suutnud seni vältida meretöötajate koondamist tänu erinevatele meetmetele ning lootusele, et suudame oma operatsioonid taastada kiiremini, kui me seda tänaseks teha oleme saanud. Jätkuvalt on jõus mitmetes riikides osalised reisipiirangud, mis mõjutavad kokkuvõttes majandustulemusi vähemalt järgmise suveni", kommenteeris otsust Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Ta lisas, et kriisieelses mahus lähemate kuude jooksul ettevõtte tegevus kindlasti ei taastu ja see tähendab, et kõikidele praegustele kontserni töötajatele pole senises mahus tööd pakkuda.

"Seega, oleme me pidanud oma personalivajadusi ning töövõimalusi põhjalikult hindama ja üle vaatama ning oleme tänaseks jõudnud olukorda, et meil tuleb ka Eesti meretöötajate ridadest kahjuks häid ja töökaid kolleege koondada. Säästmaks Eesti personali suuremast koondamisest, teeme osadele meretöölepinguga töötavatele kolleegidele ettepaneku vähendada ajutiselt töökoormust ja tasu 20% võrra. Turunõudluse taastumisel saame koormust ja tasu taas suurendada. Kokkuleppeid pakume sügis-talv-kevad perioodiks," sõnas Nõgene.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: