Venemaa avab osaliselt oma piirid

Meeleavaldaja Vene siseministeeriumi ees plakatiga
Meeleavaldaja Vene siseministeeriumi ees plakatiga "Koroona pole igavene". Autor/allikas: SCANPIX / TASS / Mikhail Tereshchenko

Koroonakriisi tõttu piirid sulgenud Venemaa teatas esmaspäeval, et lubab oma kodanikel mõjuva põhjusega taas välismaale sõita ning samuti välismaalastel riiki tulla.

"Valitsuse tänase otsusega lubatakse Vene kodanikel lahkuda riigist, et minna hooldama välisriigis asuvaid sugulasi ja samuti neid, kes peavad välismaale minema töö või õppimise pärast," ütles Vene peaminister Mihhail Mišustin televisoonis vahendatud valitsuse kohtumisel. Samuti lubatakse välismaale sõita neil, kes lähevad teise riiki ravile.

Lisaks avab Venemaa piirid ka välismaalastele, kellel on vaja sinna ravile minna või seal oma lähedasi aidata.

Venemaa sulges oma piirid 30. märtsil, kui peatas kõik välislennud ja nõudis kodanikelt viiruse leviku ohjeldamiseks kodus püsimist.

Venemaal jätkub siiski koroonaviiruse levik, esmaspäeval teatati 8985 uuest nakatunust. Kokku on riigis registreeritud 476 658 koroonaga nakatunut, millega Venemaa on nakatunute arvult kolmas riik maailmas. Moskvas, mis on olnud viiruse epitsenter Venemaal, on siiski viirus hakanud taanduma, tõdes Reuters.

Eesti välisministeeriumi esindaja ütles ERR-ile, et Eesti lähtub Venemaa suhtes kehtestatud reisipiirangute leevendamisel Euroopa Liidu ühtsest poliitikast.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: