Venemaa kulutab majanduse taastamisele kahe aastaga 65 miljardit eurot

Venemaa kavatseb kulutada koroonaviiruse piirangutest räsitud majanduse taastamiseks umbes 65 miljardit eurot, ütles teisipäeval peaminister Mihhail Mišustin.

Mišustin ütles kohtumisel president Vladimir Putiniga, et programm tööhõive, sissetulekute ja majanduskasvu ergutamiseks sisaldab konkreetset 500 meedet, selle realiseerimise maksumus umbes kahe aasta jooksul saab olema umbes viis triljonit rubla. 

Putin kiitis kava kui vundamenti majanduse taastamiseks ja pikaajaliseks struktuurimuutuseks. 

Üldrahvuslik plaan võetakse vastu täitmiseks 2020. aasta juunist 2021. aasta detsembrini. Kava peamised eesmärgid on elanikkonna tegelike sissetulekute stabiiline suurenemine; tööpuuduse vähendamine viiest protsendist madalamale ja jõudmine SKT vähemalt kahe ja poole protsendise aastakasvu juurde.

Pandeemia tõttu kaovad turult pooled Vene turismiettevõtted

Märkimisväärne osa Vene turismioperaatoritest ja -agentuuridest kaob koroonataudi tõttu turult, ütles Loode-Vene turismitööstuse liidu direktor Jekaterina Šadskaja.

"See võib jõuda kuni pooleni kogu turust," ütles Šadskaja Interfaxis teisipäeval pressikonverentsil.

Tema sõnul ei tasu oodata, et inimesed lähevad üle ainult iseseisvale turismile – korraldatud turismi vajadus püsib. Siin on raske öelda, me ei mõista, millal me neid reise korraldama hakkame," lisas Šadskaja.

Ta rõhutas, et esialgu on valdkonna kahju mahust vara rääkida: "Hooag alles algab, kõiki põhikaotusi näeme pärast kõrghooaja möödumist." 

"Esialgu sellist suurt turult lahkumist ei ole, kuid kõik sõltub sellest, kui kauaks me sellisesse olukorda jääme," lisas ta.

Loode-Vene Tööstusturismiliidu direktor Irina Semjonova märkis samuti, et pärast piirangute tühistamist võib tööle jääda umbes pool turismiettevõtetest. Ta avaldas lootust, et turismivaldkond taastub sügiseks.

"Tubli 50 protsenti turismiagentuure tõepoolest konserveeritakse. Loodan, et sügisel saame kindlalt tööle hakata," rõhutas Semjonova.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: