Turismifirmad ootavad ministeeriumilt reisihoiatuse muutmist

Foto: Siim Lõvi /ERR

Koos piiride avamisega on kohalikud reisibürood alustanud suviste reiside müümist. Kuigi piirangud leevenevad, soovitab välisministeerium endiselt reisimist vältida.

Reisibüroo Estravel on avanud suviste reiside müügi nii meie naaberriikidesse kui ka näiteks Kreekasse ja Bulgaariasse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ettevõtte tegevdirektori Anne Samliku sõnul huvituvad kliendid hetkel suurlinnades puhkamisest.

"Praegu on eriti populaarsed sellised sihtkohad, eriti suurlinnad, mis on enne olnud ülerahvastatud. Nendesse tahetakse minna. Räägime Roomast, Veneetsiast ja Barcelonast," ütles Samlik.

"Ikkagi küsitakse hästi palju turvalisuse kohta, mis sihtkohas ees ootab. See sõltub meist endist, kuidas me täidame reegleid, alustades lennujaamast, hotellidest, restoranidest," lisas ta.

Et soodustada turismi, avas Euroopa Liit veebilehe ReopenEuropa. Küll ootavad reisibürood, et ka Eesti välisministeerium soosiks reisimist. Nimelt seisab välisministeeriumi lehel reisitargalt.ee soovitus vältida reisimist.

Turismifirmade Liidu peasekretäri Mariann Luguse hinnangul oleks aeg seda sõnumit muuta.

"See n-ö kollane kast, mis välisministeeriumi lehel on - üldine reisihoiatus -, võiks nüüd hakata asenduma riigipõhiste hoiatustega, sest tegelikult on ju tehtud otsus, millistesse riikidesse on justkui turvaline reisida. See on kõige suurem sõnum ja see on ka reisisektori kõige suurem ootus hetkel, et kaoks ära üldine reisihoiatus ja asenduks riigipõhistega," rääkis Lugus.

"Praegu on õhus horisontaalne reisihoiatus, mis tähendab vältimatu vajaduseta vältida inimestel rahvusvahelist reisimist. /.../ Me kavatseme seda täiustada enne seda, kui langetatakse otsus Schengeni ruumi avamisest kolmandate riikide kodanikele. Praegusel hetkel on see 30.juunini edasi lükatud. /.../ Me liigume siin samm-sammult, kindlasti me ei taha ülemäära venitada, aga me saame aru, et nendel soovitustel on oma tagajärjed," selgitas välisminister Urmas Reinsalu. 

Euroopa Liit on soovitanud juba alates sellest nädalast sisepiirid taasavada. Itaalia tegi seda juba 3. juunil, Poola laupäeval. Hulk riike tegi seda esmaspäeval, kuid paljud ei taha veel avada piiri Rootsi ja Suurbritanniaga. Hispaania tühistab reisipiirangud 21. juunil, Rumeenia ei ole oma otsusest veel teatanud.

Rootsi ja Luksemburg ei ole piire sulgenudki.

Euroopa Liidu ametlikul võrgulehel leiab värskeima info selle kohta, millised reeglid riikides praegu kehtivad, mil määral on taastunud ühistransport, kas maskikandmine on kohustuslik ning kas riiki sisenemiseks on vaja arstitõendit.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: