Lääneranna vallavalitsus soovib seitsmest koolist sulgeda kolm

Lääneranna vallavolikogu lükkas neljapäevasel istungil edasi arutelu vallavalitsuse ettepaneku üle, mis kätkeb endas valla koolivõrgu ulatuslikku ümberkorraldamist. Ettepaneku järgi suletakse 2022. aasta sügiseks valla seitsmest koolist kolm ehk Virtsu, Metsküla ja Lõpe kool.

Koonga ja Varbla kool muutuksid kuueklassiliseks ja Kõmsi kool neljaklassiliseks. Lihula gümnaasiumi otsus ei puudutaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põhjuseks on suured jooksevkulud ja õpilaste arvu kahanemine. Muudatused tähendaksid vallavanem Mikk Pikkmetsa sõnul, et allesjäävate koolide jaoks vabaneks aastas umbes 300 000 eurot ja ära jääks miljonitesse ulatuv Virtsu ja Lõpe kooli renoveerimine.

Volikogu eelnõu ei arutanud ja kujundab oma ettepanekud alles 1. oktoobriks.

Virtsu kooli direktor ja Lääneranna vallavolikogu koalitsiooniliige Stanislav Nemeržitski rääkis, et koolide sulgemine tähendaks väikeste maapiirkondade hääbumist. "Võib küll vaielda selle üle ja ilmselt neid näiteid on üle Eesti ka, kus kooli kadumine ei tähenda automaatselt kogukonna väljasuremist, küll aga julgen väita, et vastupidiseid näiteid on üpris palju," ütles Nemeržitski.

Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets rääkis, et muudatused on vajalikud.
"Kui me täna haridusvõrgu sees midagi ei plaani või ei muuda, siis me peame väga selgelt teadvustama, et me peame mingeid muid avalikke ülesandeid, mis on kohalikul omavalitsusele pandud, ära jätma, et seda haridusvõrku üleval pidada," lausus Pikkmets.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: